پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23698557 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 761997
کد خبر : 296508 تاریخ ثبت : 1398/9/10 08:38 نظرات تایید شده : 0

از شرایط ثبت‌نام در انتخابات مجلس تا اصلاحیه‌های قانون انتخابات

انتخاباتخلیج فارس: سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: فرایند ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و به داوطلبان توصیه می‌شود برای تسهیل و تسریع در فرایند نام نویسی، ثبت نام خود را به روز آخر موکول نکنند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ خسرو دهقانی با تشریح برنامه‌های برگزاری انتخابات اظهار کرد: از روز یکشنبه ۱۰ آذر با دستور وزیر کشور، فرآیند اجرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس در فرمانداری‌های بوشهر، دشتستان، کنگان و دشتی نیز از دهم آذرماه آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: همزمان با فرآیند تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات، ثبت نام از داوطلبان نیز از همین تاریخ به مدت یک هفته انجام خواهد شد.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر افزود: ثبت نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه ۱۰ آذر تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۶ آذر جمعا به مدت هفت روز به عمل خواهد آمد.

این مسئول خاطرنشان کرد: داوطلبان نمایندگی چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر می‌توانند در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک لازم به چهار فرمانداری‌ مرکز حوزه‌ انتخابیه در استان یعنی فرمانداری‌های بوشهر، دشتستان، کنگان و دشتی یا در تهران به وزارت کشور و در خارج از کشور نیز به نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری بوشهر، دهقانی یادآور شد: فرایند ثبت‌نام به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و به داوطلبان توصیه می‌شود برای تسهیل و تسریع در فرایند نام نویسی، ثبت نام خود را به روز آخر موکول نکنند.

وی ادامه داد: کسانی که قصد داوطلبی و ثبت نام در انتخابات مجلس را دارند علاوه بر شرایط مندرج در قانون باید حداقل ۳۰ سال و حداکثر ۷۵ سال سن و حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن داشته باشند.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر اضافه کرد: به منظور بالا بردن سطح آمادگی لازم عوامل اجرایی، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف توسط ستاد انتخابات استان، مانور موفقی نیز روز پنج شنبه هفتم آذرماه به طور همزمان در همه فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها برگزار شد که این مانور می تواند به بهبود فرایند برگزاری انتخابات و به خصوص استفاده بهتر از ابزارهای الکترونیک و همچنین شناسایی و رفع نواقص در امر برگزاری انتخابات کمک کند.

خسرو دهقانی با اشاره به اصلاحیه‌های قانون انتخابات افزود: از جمله مهم ترین اصلاحیه ها حد نصاب آرای نامزدها در مرحله اول برای راهیابی به مجلس است که از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

کلمات کلیدی خبر : انتخابات
-->