پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21552436 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19916928
کد خبر : 296477 تاریخ ثبت : 1398/9/9 22:17 نظرات تایید شده : 0

کالای وارداتی در بازار بوشهر ارزانتر از داخلی است

خلیج فارس: رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: در ماه‎های اخیر وضعیت قیمت‌ها به شکلی است که کالای خارجی ۲۰ تا ۳۵ درصد ارزانتر از مشابه ایرانی آن در بازار این بندر عرضه می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مصطفی گراشی در نشست بررسی وضعیت بازار بوشهر افزود: همچنین برخی از تولیدکنندگان داخلی از اجرای سهمیه‌بندی بنزین سوء استفاده می‎کنند و نرخ انواع کالای ایرانی را در عین ثبات نسبی قیمت مشابه خارجی آنها در بازار، افزایش می‌دهند.

وی بیان کرد: واحدهای صنفی مرکز استان بوشهر از نبود نظارت بر قیمت‌گذاری کالاهای ایرانی و درج قیمت‌های مهارگسیخته روی کالاها انتقاد دارند.

گراشی ادامه داد: در حالی که حمایت از کالای با کیفیت ایرانی باید سرلوحه کار باشد این روزها گرانی بیش از حد کالای تولید داخل باعث شده‌ است تا گرایش مردم به کالای خارجی بیشتر شود.

وی گفت: برای نمونه برخی مصرف ‎کنندگان اعتقاد دارند قیمت هر پاکت بهترین چای خارجی در بازار بوشهر هم‌اکنون حدود ۱۰ هزار تومان ارزانتر از یک برند متوسط ایرانی است.

گراشی اظهار داشت: در این ارتباط مسئولان باید به جای هدف گیری واحدهای صنفی برای نظارت همه روزه، فکری به حال قیمت‌گذاری کالاها توسط واحدهای تولیدی داخلی بکنند.

منبع:ایرنا

کلمات کلیدی خبر : مصطفی گراشی واردات
-->