پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21620822 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19985252
کد خبر : 296292 تاریخ ثبت : 1398/9/7 18:34 نظرات تایید شده : 0

عکس/ عامل آتش زدن کنسولگری ایران در نجف

خلیج فارس: «احمد شربه» و دار و دسته اش که از اتباع یکی از شخصیت‌های سیاسی معروف عراقی هستند در آتش زدن کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف در شامگاه گذشته (چهارشنبه) دست داشته اند.


یک منبع موثق امروز (پنجشنبه) در گفتوگو با ایرنا گفت: احمد شربه از دار و دسته «عدنان الزرفی» استاندار اسبق نجف اشرف می‌باشد که در حال حاضر الزرفی نماینده مجلس عراق و عضو فراکسیون «النصر» به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر سابق عراق است.
(عکس) عامل آتش زدن کنسولگری ایران در نجف

از احمد شربه همچنین به عنوان یکی از سرکرده‌های اعتراضات در میدان «الصدرین» در نجف اشرف یاد می‌شود.

عدنان الزرفی استاندار اسبق نجف اشرف در جریان‌های اعتراضات اخیر اجتماعی به شدت به جانبداری از تظاهرکنندگان و معترضان پرداخته و آن‌ها را به حمله علیه نیرو‌های دولتی و براندازی دولت و جریان‌های سیاسی شیعی حاکم تحریک می‌کند.

برخی گزارش‌ها حاکیست که این چهره سیاسی عراق به آمریکایی‌ها بسیار نزدیک شده و در حال حاضر عموم اعضای خانواده اش در آمریکا به سر می‌برند.

طبق گزارش منابع امنیتی، یک عده از اغتشاشگران که در داخل رستورانی در برابر کنسولگری ایران در نجف اشرف تجمع کرده بودند، شب گذشته یکباره به این کنسولگری حمله کرده و آن را به آتش کشیدند.

اغتشاشگران در عراق حدود یک ماه پیش کنسولگری کربلا را به آتش کشیده و یکسال قبل از این نیز کنسولگری ایران در بصره را آتش زدند.
منبع:فارس
-->