پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21495078 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19859656
کد خبر : 296227 تاریخ ثبت : 1398/9/7 12:03 نظرات تایید شده : 2

گرانی برنج، بنزینی نیست

خلیج فارس: ممنوعیت واردات برنج در سایه ضعف نظارت بر بازار، باعث کمبود یا گرانی برنج های وارداتی یا همان ارزان قیمت در بازار شده است.

خلیج فارس: در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر قیمت برنج در بازار هستیم.

به گززارش «خلیج فارس»؛ گران فروشی در سایه ممنوعیت واردات برنج، در سایه ضعف نظارت بر بازار، باعث کمبود برنج های وارداتی یا همان ارزان قیمت در بازار شده است.

در همین خصوص اتاق اصناف بوشهر اعلام کرده: افزایش نرخ برنج هیچ ارتباطی با نوسانات قیمت‌ها که ناشی از گرانی بنزین است ندارد.

دولت همه ساله دربازار ماههای منتهی به تولید برنج داخلی، در حمایت از تولید داخلی واردات برنج را ممنوع می‌‌کند. این موضوع باعث نوسان قیمت برنج می‌شود اما چندی بعد از برداشته شدن این ممنوعیت ثبات قیمت به بازار بازمی‌گردد.

از طرفی در ماههای اخیر دولت ارز مرجع 4200 تومانی برای واردات برنج تخصیص نمی‌دهد و واردکنندگان مکلفند از ارز نیمایی برای واردات این کالا استفاده کنند که قیمت بالاتری دارد و منجر به گران شدن این محصول در بازار گردیده است.

همه این عوامل با هم باعث افزایش قیمت برنج هندی درجه یک تا مرز 130 هزار تومان شده است. دولت برای کنترل قیمت برنج، قول داده برنج هندی به قیمت 63 هزارتومان را در اختیار واحدهای صنفی قرار ذلذه و واحدهای صنفی نیز آن را به قیمت 65 هزار تومان به فروش برسانند.

انتظار می‌رود با توجه به توزیع برنج بیش از نیاز بازار در روزهای آینده، شاهد ثبات بخشی قیمت این کالا در بازار باشیم.

کلمات کلیدی خبر : اتاق اصناف برنج بازار
-->