پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23665037 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 728519
کد خبر : 296135 تاریخ ثبت : 1398/9/6 22:05 نظرات تایید شده : 3

استاندار: استفاده از آب شرب برای فضای سبز ممنوع

خلیج فارس: استاندار بوشهر گفت: استفاده از آب تصفیه شده شبکه آب‌رسانی در ایجاد و توسعه فضای سبز شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در نشست کارگروه سازگاری با کم آبی استان بوشهر افزود: شهرهایی که دارای شبکه جمع‌آوری فاضلاب هستند از پساب تصفیه‌خانه آنها برای تامین آب حوزه‌های صنعت، معدن، توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری باید استفاده شود.

وی بیان کرد: در زمان حاضر شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم دارای شبکه جمع‌آوری فاضلاب هستند که از پساب فاضلاب این شهرها در تصفیه‌خانه‌ها برای تامین آب بخش‌های گوناگون استفاده نمی‌شود.

گراوند اضافه کرد: باید از پساب فاضلاب تصفیه‌خانه بوشهر که وضعیت نازیبا و آلودگی زیست محیطی ایجاد کرده در راستای توسعه فضای سبز و تامین آب صنایع و معادن استفاده کرد.

استاندار بوشهر تاکید کرد: از سرمایه‌گذاران در بهره جستن از پساب فاضلاب برای اجرای طرح‌های مورد نظر در استان حمایت می‌شود.

وی بیان کرد: اگر دستگاه اجرایی در ایجاد فضای سبز از آب شرب استفاده کند پس از تذکر در صورت تکرار این موضوع، شرکت آب و فاضلاب موظف به قطع شبکه آبرسانی آن دستگاه است.

استاندار بوشهر همچنین استفاده از محصولات و تجهیزات کاهنده مصرف آب در دستگاه‌های اجرایی، مدرسه‌ها و دیگر محافل عمومی را مورد تاکید قرار داد.

گراوند گفت: سند سازگاری با کم‌آبی در راستای پیشگیری از هدر رفت و صرفه‌جویی آب آشامیدنی تدوین شده است در همین راستا مصوبه‌های این نشست‌ها باید عملیاتی و اجرایی شوند.

استاندار بوشهر یادآور شد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید از گیاهان سازگار با کم‌آبی برای توسعه فضای سبز شهرها و روستاها استفاده کنند.
منبع:ایرنا

کلمات کلیدی خبر : عبدالکریم گراوند فضای سبز
-->