پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21495456 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19860031
کد خبر : 296086 تاریخ ثبت : 1398/9/6 19:29 نظرات تایید شده : 3
با وجود گرانی در بازار

شرایط صادرات "گوجه" تسهیل شد! +سند

خلیج فارس: درحالی که قیمت گوجه فرنگی در بازار به شکل غیرقابل قبولی افزایش یافته و هر کیلوگرم تا ۱۴ هزار تومان به فروش می رسد، وزارت صنعت شرایط صادرات این محصول را تسهیل کرد.

بخشنامه جدید وزارت صمت برای تسهیل صادرات گوجه/ قیمت گوجه در بازار ۱۴ هزار تومان شد +سندخلیج فارس: درحالی که قیمت گوجه فرنگی در بازار به شکل غیرقابل قبولی افزایش یافته و هر کیلوگرم از این محصول تا ۱۴ هزار تومان به فروش می رسد وزارت صنعت شرایط صادرات این محصول را تسهیل کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در شرایطی که قیمت گوجه فرنگی در بازار داخلی به دلیل پایان فصل تولید و تاخیر در رسیدن محصول استان های جنوبی از جمله بوشهر گران شده، وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستایی تسهیل شرایط صادرات این محصول گام برداشت.

در شرایطی که ماه گذشته قیمت فروش گوجه فرنگی برای کشاورزان زیر 500 تومان کاهش یافته بود، این محصول به قیمتی در حدود هزار تومان به دست مصرف کنندگان می رسید و با تولید مازاد روبه رو بودیم، گوجه صادر نمی شد و روی دست کشاورزان مانده بود.

سعید عباس پور مدیر کل دفتر صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای به شامانی مدیر کل دفتر صادرات گمرک نوشت: با توجه به حذف اثرگذاری وزارت جهاد کشاورزی در سامانه الکترونیکی گمرک برای صادرات گوجه فرنگی خواهشمند است دستور فرمائید با توجه به رفع ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی به علت عدم نیاز به تایید سیستمی وزارت جهاد کشاورزی، دسترسی ذی ربط در تجارت فرامرزی خذف شود.

تصویر این نامه نگاری ها که نوعی بی تدبیری در مدیریت بازار محسوب می شود، در ادامه می بینید:

بازار میوه , صادرات , بازار میوه , صادرات ,

کلمات کلیدی خبر : بازار گوجه فرنگی گمرک صادرات
-->