پویاسامانه

کد خبر : 292773 تاریخ ثبت : 1398/8/18 18:45 نظرات تایید شده : 0

نمایشگاه بین‌المللی خرمای استان برگزار می‌شود

خلیج فارس: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر گفت: دومین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی خرمای استان بوشهر و میز خرمای کشور از ۲۱ تا ۲۴ آبان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ خورشید گزدرازی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه استان بوشهر در ادوار مختلف تاریخی به عنوان دروازه تجارت و اقتصاد کشور مطرح بوده اظهار داشت: اکنون با وجود زیرساخت‌های لازم  ظرفیت بالای بوشهر در عرصه تجارت و صادرات حائز اهمیت است.

وی، تولید خرما را یکی از ظرفیت‌های کشاورزی استان بوشهر دانست و تصریح کرد: سالانه افزون بر 150 هزار تن خرما از نخیلات استان بوشهر برداشت می‌شود که سهم مهمی در سبد غذایی مردم  و صادرات دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر از برگزاری دومین جشنواره ملی خرمای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: دومین جشنواره و  نمایشگاه بین‌المللی خرمای استان بوشهر و میز خرمای کشور از 21 تا 24 آبان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر برگزار می‌شود.

گزدرازی با تاکید بر نقش مهمی این جشنواره در معرفی توانمندی و تولید خرمای با کیفیت استان گفت: این جشنواره و نمایشگاه نقش تاثیرگذاری در  افزایش صادرات و حمایت از تولیدکنندگان خرما دارد که سال قبل نخستین جشنواره با کیفیت بالا برگزار شد.

وی، با بیان اینکه بیش از 13 جلسه هماهنگی برای برگزاری دومین جشنواره و  نمایشگاه بین‌المللی خرمای استان بوشهر برگزار شده است افزود: پیش بینی و جانمایی برای 65 غرفه در نمایشگاه یاد شده انجام شده است.

-->