پویاسامانه

کد خبر : 292669 تاریخ ثبت : 1398/8/18 08:26 نظرات تایید شده : 0

هشدار هک به دارندگان خودرو‌های هوشمند!

 			 				 					هشدار هک به دارندگان خودرو‌های هوشمند! 				 			 		خلیج فارس: بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری هشدار داده اند نرم افزار و سخت افزار‌های موجود در خودرو‌های هوشمند آسیب پذیری بالایی در برابر نفوذ هکر‌ها دارند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ در سال‌های اخیر صنعت خودروسازی با همکاری غول‌های تکنولوژی در جهان فناوری و سیستم‌های هوشمند جدیدی را به خودرو‌های تولید شده خود معرفی و عرضه کرده‌اند تا بتوانند نظر و رضایت مشتریان و رانندگان را جلب کرده و به این ترتیب سهم خود را در بازار‌های جهانی افزایش دهند.

حالا به تازگی کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری با بررسی و تحقیقات جدید خود دریافت و هشدار دادند که نرم افزار و سخت افزار‌های موجود در خودرو‌های مدرن و هوشمند آسیب پذیری بسیار بالایی در برابر نفوذ هکر‌ها و مجرمان سایبری دارند که به خاطر سهل انگاری خودروسازان است چراکه آن‌ها خطر نفوذ هکر‌ها از طریق سیستم‌های هوشمند خودرو و احتمال سرقت آن را دست کم گرفته‌اند.

آن‌ها در ادامه گزارش خود خاطرنشان کردند هکر‌ها با تهیه ابزار‌های هک به سادگی قادر خواهند بود ایموبلایزر‌های خودرو را قطع کرده و و خودرو را به سرقت ببرند.

انتشار گزارش‌های این چنینی وظیفه و مسئولیت خودروسازان را چندین برابر بیشتر خواهد کرد تا به فکر ارائه سیستم‌های هوشمند با امنیت بسیار بالاتر افتاده و پروتکل‌های امنیتی بهتر و جدیدتری را برای خودرو‌های تولید شده خود اتخاذ کنند.

کلمات کلیدی خبر : هک خودرو‌های هوشمند
-->