پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 656266 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5805714
کد خبر : 292475 تاریخ ثبت : 1398/8/16 09:35 نظرات تایید شده : 0

انفجار در پادگان نیرو‌های مورد حمایت امارات در یمن

 			 				 					انفجار در پادگان نیرو‌های مورد حمایت امارات در یمن 				 			 		خلیج فارس: چند انفجار شدید در یک پادگان متعلق به نیرو‌های مورد حمایت امارات متحده عربی در یمن به وقوع پیوست.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ انفجار‌های شدید، پادگان نیرو‌های مورد حمایت امارات در شهر ساحلی المخا را به لرزه درآورد.

جزئیات بیشتری درباره این انفجار گزارش نشده است.

پس از چند ماه کشمکش و درگیری مسلحانه میان نیرو‌های وفادار به «منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن (وابسته به عربستان) و شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) در جنوب یمن روز سه شنبه با میانجیگری سعودی‌ها، توافقی میان طرف‌های یمنی در ریاض به امضا رسید.

درگیری‌های شدید میان نیرو‌های شورای انتقالی جنوب و نیرو‌های منصور هادی از ۱۹ مرداد سال جاری در استان عدن و برخی استان‌های جنوبی این کشور صورت گرفت. جدایی طلبان در آن زمان کنترل کاخ ریاست جمهوری «معاشیق» در شهر بندری عدن و دیگر مراکز راهبردی این شهر را در دست گرفتند.

شورای انتقالی جنوب یمن در سال ۲۰۱۷ پس از برکناری «عیدروس الزبیدی» استاندار پیشین عدن توسط منصور هادی و با حمایت ابوظبی تشکیل و هدف آن استقلال مجدد بخش جنوبی یمن اعلام شد.

عربستان و امارات از کشور‌های فعال در ائتلاف عربی بوده و از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ (ششم فروردین ۹۴) با ایجاد ائتلافی به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت، یمن را هدف حملات خود قرار داده اند. این در حالی است که پس از گذشت بیش از چهار سال و نیم از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب نکرده است.