پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4207199 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9346200
کد خبر : 292469 تاریخ ثبت : 1398/8/16 09:29 نظرات تایید شده : 0

مسمومیت ۵۷ نفر در انگلیس بر اثر نشت ماده شیمیایی

خلیج فارس: منابع خبری شامگاه چهارشنبه از نشت ماده شیمیایی در منطقه کنت واقع در جنوب شرق انگلیس خبر دادند که باعث مشکلات تنفسی برای ۵۷ نفر شد.
 
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ براساس گزارش‌های منتشر شده پلیس، نیرو‌های امدادگر، آتش‌نشانی و متخصصان علم شیمی در محل حادثه حاضر شده‌اند.

پلیس منطقه کنت اعلام کرد که این حادثه در نزدیکی یک مرکز تجاری در شهر میداستون صورت گرفته است. همچنین سازمان امدادرسان جنوب شرق انگلیس اعلام کرد آسیب دیدگان را در محل حادثه درمان کرده است.

اطلاعات بیشتری درباره جزئیات این حادثه و احتمال تروریستی بوده آن در دست نیست.

دو سال پیش هم در جریان حادثه مشابهی، فردی به نام سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه مسکو و لندن در شهر سالزبوری انگلیس بر اثر تماس با گاز شیمیایی مسموم شد.

او چندین ماه در بیمارستانی در جنوب انگلیس تحت مراقبت بود و مقامات دولت لندن پس از چندین ماه تحقیق و بررسی، مسکو را مسوول این حادثه عنوان کردند.

به رغم اینکه روسیه دخالت در این حادثه را تکذیب کرد، اما روابط دو کشور از آن زمان به شدت تیره شده است.

لازم به ذکر است حادثه امروز در حالی رخ داده است که وزارت کشور انگلیس دوشنبه گذشته سطح هشدار امنیتی ناشی از حملات تروریستی در این کشور را یک درجه کاهش داد.

سطح هشدار امنیتی ناشی اینک در مرحله «قابل توجه» قرار دارد که به آن معناست که وقوع حمله تروریستی ممکن است.
کلمات کلیدی خبر : انگلیس نشت ماده شیمیایی
-->