پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21748432 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20112611
کد خبر : 292405 تاریخ ثبت : 1398/8/15 22:04 نظرات تایید شده : 0

عمق اسکله‌های بندر بوشهر باید افزایش یابد

خلیج فارس: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر گفت: عمق اسکله‌های بندر بوشهر جوابگوی کشتی‌های تجاری بالای ۱۰ هزار تن نیست و باید افزایش یابد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر بیان کرد: عمق اسکله‌های بندر بوشهر جوابگوی کشتی‌های تجاری بالای ۱۰ هزار تن نیست و باید به ۱۵ متر افزایش داده شود.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/8/15/10837464_328.jpg

خورشید گزدرازی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بندری برای رونق تجارت و مبادلات بازرگانی افزود: افزایش عمق اسکله‌های بندر بوشهر برای پذیرش کشتی‌هایی با ظرفیت بالای ۳۰ هزار تن ضروری است.

او تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر را منوط به افزایش عمق اسکله این بندر دانست و ادامه داد: رونق تجارت در بندر بوشهر با افزایش عمق اسکله‌های آن محقق می‌شود.

او با اشاره به اجرای طرح لایروبی بندر بوشهر، عنوان کرد: با تکمیل لایروبی، عمق بندر بوشهر به ۱۰.۵ تا ۱۱ متر افزایش می‌یابد که جوابگوی حداکثر کشتی‌های ۲۰ تا ۲۵ هزار تنی است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر، به استقرار کشتی گردشگری و تجاری گراندفری در بندر بوشهر اشاره کرد و گفت: برای فعال شدن این کشتی در مسیر دوحه قطر به بندر بوشهر باید سوخت به قیمت یارانه‌ای در اختیار آن قرار گیرد.

گزدرازی با اشاره به ظرفیت‎های تجاری بندر بوشهر بیان کرد: بوشهر همواره به عنوان دروازه تجاری و اقتصادی ایران بوده و مبادلات تجاری از طریق بندر بوشهر با کشورهای مختلف حاشیه خلیج فارس و دیگر بنادر جهان  رونق خاصی داشته است.

او، از برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی خرما و صنایع وابسته در بوشهر نیز خبر داد و بیان کرد: دومین جشنواره و نمایشگاه ملی خرما و صنایع وابسته در بوشهر ۲۳ آبان با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح می‌شود.

-->