پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1781854 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6928607
کد خبر : 292320 تاریخ ثبت : 1398/8/14 21:07 نظرات تایید شده : 0

دو سامانه بارشی مهمان آسمان بوشهر می‌شود

خلیج فارس: هواشناسی بوشهر از ورود دو سامانه بارشی از اواخر این هفته تا اوایل هفته آینده خبر داده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: با عبور سامانه بارشی نخست از آسمان استان بوشهر ناپایداری‌های جوی در روز‌های پایانی این هفته و اوایل هفته آینده در استان افزایش می‌یابد.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/8/14/10832493_421.jpg

فرج اله شکوهی پور افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود از پنجشنبه این هفته تا یکشنبه آینده (۱۶ تا ۱۹ آبان) آسمان استان بوشهر به تناوب ابری همراه با رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش تند باد لحظه‌ای و در پی آن افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا باشد.

او عنوان کرد: از یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب کشور وارد خلیج فارس و استان می‌شود که اطلاعات تکمیلی در مورد چگونگی و شدت فعالیت این سامانه در روز‌های آینده اطلاع رسانی می‌شود

پیش بینی وضع جوی و دریایی تا فردا

بر اساس اعلام هواشناسی استان بوشهر، امروز و فردا بر اثر افزایش سرعت وزش باد شمال غربی به ویژه بر روی دریا و سواحل خلیج فارس مواج خواهد بود.

آسمان استان تا فردا، صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط غبار محلی و گاهی گرد و خاک و از فردا افزایش ابر پیش بینی شده است.

جهت وزش باد بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۶ تا ۴۰ و بر روی دریا تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و  ارتفاع موج دریا نیز ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۰۱:۰۵ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۰۹:۴۰، مد دوم دریا ساعت ۱۸:۰۲ و جزر دوم دریا ساعت ۲۰:۵۰ اعلام شده است.

-->