پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24010461 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1073098
کد خبر : 292282 تاریخ ثبت : 1398/8/14 12:07 نظرات تایید شده : 0

برگزاری کارگاه فیلمنامه‌نویسی "مهندسی روایت در سینما" در بوشهر+تصاویر

خلیج فارس: کارگاه فیلمنامه نویسی "مهندسی روایت در سینما" با هدف توانمند سازی و تقویت مهارت فیلمنامه نویسان جوان در حوزه هنری استان بوشهر برگزار شد.
 
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان بوشهر؛ در این کارگاه با حضور سید رضا صافی نویسنده و کارگردان مطرح استان، ابعاد مختلف سینما مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
مدرس کارگاه با اشاره به سرفصل های کارگاه بیان کرد: رسانه سینما و تفاوت آن با گونه های مختلف ادبی، انواع روایت های مورد استفاده در سینما، نقش احساس در مستطیل سینما و موقعیت های نمایشی و شیوه ایجاد آن از موضوعات مطرح شده در کارگاه بود.
 
سید رضا صافی در این کارگاه ضمن اشاره به ویژگی های فیلمنامه بیان کرد: فیلمنامه برخلاف گونه های ادبی مستقل مانند شعر، داستان و یا حتی نمایشنامه نیست و باید قابل تجسم باشد.
 
وی با اشاره به نریشن (گفتار یا روایت فیلم) اظهار داشت: روایت در فیلم به معنای پلی بین گونه های مستقل ادبی و فیلمنامه است.
صافی با اشاره به کنش و واکنش در فیلمنامه نویسی گفت: کنش و واکنش اساس فیلمنامه نویسی است و تا زمانی که وجود نداشته باشد موقعیت نمایشی رخ نمی دهد.
 
وی افزود: احساس در فیلمنامه نویسی اهمیت بالایی دارد و احساس تنها با کنش و واکنش همراه است.
 
صافی متولد سال 1351 و نویسنده، تهیه کننده و کارگردان سینما و تلویزیون است و کسب بیش از 70 عنوان جایزه از جشنواره های مختلف ملی و بین المللی را در کارنامه خود دارد.

کلمات کلیدی خبر : فیلمنامه نویسی رضا صافی
-->