پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 742690 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5891961
کد خبر : 292146 تاریخ ثبت : 1398/8/13 17:23 نظرات تایید شده : 1

امام جمعه بوشهر: وقف به حوزه مسکن و اشتغال جوانان هدایت شود

خلیج فارس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به مشکل مسکن و اشتغال جوانان هدایت وقف به چنین حوزه‌هایی می‌تواند آثار و دستاورد‌های زیادی داشته باشد.

لزوم هدایت وقف به حوزه مسکن و اشتغال جوانان به گزارش «خلیج فارس»؛ آیت‌الله صفایی بوشهری امروز در دیدار با مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به اهمیت وقف در حوزه علم و فرهنگ افزود: در ارتباط با دانشگاه و حوزه‎های علمیه نیز وقف به‌خوبی صورت نگرفته در این راستا می‌طلبد واقفانی به این سمت هدایت شوند.

وی بر شناسایی و ساماندهی موقوفه‌های استان تاکید کرد و افزود: نقشه جامع موقوفه‌های منقول و غیرمنقول استان تهیه تا وضعیت دقیق آن‌ها در استان مشخص شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اضافه کرد: شناسایی نشدن دقیق برخی موقوفه‌ها باعث پیدان شدن معارضانی برای آن‌ها شده که این مهم می‌طلبد نسبت‌به شناسایی آن‌ها به صورت جدی اقدام شود.

وی گفت: در ارتباط با عمومی کردن فرهنگ وقف، نیازمند کار تبلیغاتی و فرهنگ‌سازی بیشتری هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر نیز گفت: در بعد کار فرهنگی ۶۴ شناسه فرهنگی داریم که در طول سال از محل نیت‌های واقفان اجرایی می‌شود و یکی از آن‌ها موقوفه‎هایی است که برای عزاداری سرور  و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و دهه‌های ولایت و کرامت برگزار شده است.

حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور افزود: در زمینه موقوفه‌های منفعتی قدم‌های خوبی برداشته شده تا جایی که درآمد آن‌ها در ۶ ماهه نخست امسال نسبت‌به مدت مشابه پارسال افزایش هفت درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت با تلاش‌های صورت گرفته شمار قابل توجهی از موقوفه‎های معارض‌دار از دست معارضان خارج شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: در جامعه افراد کمی هستند که می‎توانند ملکی برای وقف داشته باشند که با توجه به تجربه موفق برخی استان‌ها، وقف مشارکتی راهبرد مناسبی در این زمینه است.

اسماعیل پور ادامه داد: با توجه و اهتمام نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر انتظار است بتوانیم در هر کدام از مدیریت‌های علمیه شهرستان یک وقف جدید ایجاد تا از این طریق درآمدی مستقل برای آن‌ها فراهم شود.

کلمات کلیدی خبر : صفایی بوشهری وقف