پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21767483 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20131636
کد خبر : 292016 تاریخ ثبت : 1398/8/12 23:34 نظرات تایید شده : 0

جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما در استان برگزار می‌شود

جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما در استان بوشهر برگزار می‌شودخلیج فارس: معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما در استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ ابوالقاسم محمدزاده بیان کرد: جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما از ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه در ۶۵ غرفه و فضایی به مساحت ۳ هزار و ۶۰۰ متر متر مربع در محل شرکت نمایشگاه بین المللی استان بوشهر برگزار خواهد شد.

او تصریح  کرد: سالانه بیش از ۱۷۰ هزارتن خرما در استان تولید می‌شود که با سرمایه گذاری در حوزه فرآوری خرما و صنایع وابسته می‌توان برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و همچنین کسب بازار‌های صادراتی گسترده‌تر کمک قابل توجهی کرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: در راستای افزایش هم اندیشی و تعامل، بین بخش‌های خصوصی و دولتی به منظور شناخت دقیق‌تر از ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی، میز ملی خرمای کشور با حضور مسئولین استانی و کشوری در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر برگزار می‌شود.

 محمدزاده تاکید کرد: آگاهی بخشیدن به بنگاه‌های اقتصادی، از ظرفیت‌ها و توانمند‌های تولید و تجارت در این حوزه ضروری است.

او تصریح کرد: تدوین برنامه راهبردی صادرات خرما در راستای تحقق اهداف کمی صادرات غیر نفتی، از جمله اهدافی است که ما را در رونق و شکوفایی اقتصادی این بخش یاری می‌رساند.

محمدزاده بیان کرد: تولیدکنندگان و صادرکنندگان هم استانی در پنج استان خرما خیز یعنی خوزستان، هرمزگان، فارس، کرمان و سیستان بلوچستان و همچنین سایر نقاط کشور برای تبادل دانش و آخرین فن‌آوری‌های حوزه‌های تولید و بسته بندی و معرفی و عرضه انواع محصولات خرمایی و شرکت‌های تولیدکننده ماشین آلات صنایع وابسته در این نمایشگاه  حضور خواهند داشت.

کلمات کلیدی خبر : ابوالقاسم محمدزاده خرما
-->