پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21766254 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20130410
کد خبر : 292013 تاریخ ثبت : 1398/8/12 22:34 نظرات تایید شده : 20
واکنش معاون شهردار بوشهر به انتقادات:

برداشت از حساب حذف پارکینگ با مجوز شورای شهر بود/ ملزم به برگشت مبالغ هستیم/ خرید زمین در خیابان سنگی برای پارکینگ

خلیج فارس: معاون مالی اداری شهرداری بندر بوشهر به انتقادات اخیر درباره برداشت از حساب حذف پارکینگ به منظور پرداخت حقوق کارمندان واکنش نشان داد.

خلیج فارس: معاون مالی اداری شهرداری بندر بوشهر به انتقادات اخیر درباره برداشت از حساب حذف پارکینگ به منظور پرداخت حقوق کارمندان واکنش نشان داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ بی توجهی نسبت به تامین پارکینگ طی سالیان گذشته، باعث شده این روزها خیابان های اصلی مرکز استان اسیر گرههای ترافیکی و دشواری در تردد خودروها شود.

به نام پارکینگ، به کام شهرداری +فیلم
ترافیک نفس خیابان‌های بوشهر را تنگ کرده/ فرصت "باز" به شهردار+تصاویر

در این بین، اظهارنظر توسلی عضو شورای شهر درخصوص برداشت 9 میلیاردتومانی از حساب حذف پارکینگ به منظور پرداخت حقوق کارمندان شهرداری، این ذهنیت را تقویت کرده که شورا و شهرداری اراده لازم را در زمینه بهبود ترافیک و ایجاد پارکینگ ندارد.

موضوعی که البته معاون مالی، اداری شهرداری بوشهر معتقد است زمین های تحت مالکیت شهرداری برای احداث پارکینگ دچار موانع حقوقی شده که از آن جمله گاراژ دریابگرد در مرکز شهر می باشد، اما اکنون شهردار مقدمات خرید زمین در خیابان سنگی برای احداث پارکینگ را فراهم کرده و بزودی لایحه آن جهت تصویب به شورای شهر ارسال می گردد.

وحید بارگاهی در گفتگو با «خلیج فارس» تصریح کرد که برداشت از حساب حذف پارکینگ با مجوز شورای شهر بوده و قطعا باید رقم برداشت شده از این حساب عودت داده شود تا در سندهای حسابرسی انحراف ثبت نشود.

بارگاهی اظهار داشت: مطابق ماده 39 و 40 آیین نامه مالی شهرداری ها، استقراض از یک حساب برای استفاده در حساب دیگر شهرداری برای فعالیت های عمومی و اختصاصی، منوط به موافقت شورای اسلامی شهر است.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه شورای شهر که اعلام می دارد شهرداری می تواند در مواقع اضطراری که امکان پرداخت حقوق پرسنل برایش فراهم نیست با درخواست کتبی به شورای شهر و مشروط به عودت، تسویه و ثبت این جابجایی در سال مالی، می تواند از حساب حذف پارکینگ استقراض کند که این مصوبه و مجوز از شورای شهر اخذ شده است.

به گفته معاون شهرداری بوشهر، بازگرداندن این مبلغ به حساب حذف پارکینگ مطابق سنوات قبل اعمال می شود.

بارگاهی با بیان اینکه مانده حساب حذف پارکینگ در حساب های شهرداری بوشهر بالغ بر 20 میلیارد تومان می باشد که ظرفیت لازم جهت احداث پارکینگ را دارد، خاطرنشان کرد: تامین پارکینگ از دغدغه های اولیه شهردار از بدون مسئولیتش بوده و قطعا اگر زمین های در اختیار شهرداری مثل گاراژ دریابگرد مشکل حقوقی نداشت، تاکنون قدم های موثری در خصوص این نیاز برداشته می شد، با این حال با توجه به مطالعات و بررسی های صورت گرفته، بزودی لایحه خرید دو زمین برای پارکینگ در خیابان سنگی به شورای شهر ارسال می شود.

به گفته وی، شهرداری تلاش دارد تا در خیابان باغ زهرا نیز زمین مقابل مجتمع زیتون را برای احداث پارکینگ نهایی کند که تا حدودی می تواند مشکل ترافیکی در این خیابان ها را مدیریت کرده و با پیش بینی اعتبارات در سال آینده، این روند برای سایر نقاط پرترافیک ادامه یابد.

بارگاهی خاطرنشان کرد: برای اینکه احداث پارکینگ توجیه اقتصادی داشته باشد، باید از تجربه کلانشهرها بهره برد و از سایر کاربری های این زمین ها مثل تجاری و اداری هم بهره برد که این مهم نیز مورد توجه شهرداری است، ضمن اینکه مشوق های لازم برای جذب بخش خصوصی در خصوص ایجاد پارکینگ وجود دارد.

-->