پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22107295 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20470959
کد خبر : 291785 تاریخ ثبت : 1398/8/11 18:11 نظرات تایید شده : 0

بلایی که ویسی بر سر شاهین آورد!

اصغر شعبانی

هواداران شاهین شهرداری بوشهر روزهای غمباری را سپری می کنند ، آنها که با هزار امید و آرزو قصد داشتند بازیهای تیمشان را در لیگ برتر به تماشا بنشینند دل خوشی ندارند و شاهد شکست های پی در پی تیمی هستند که فصل پیش با اقتدار راهی لیگ برتر شد . شاید تکرار این جمله که هواداران سرمایه های اصلی این فوتبال هستند کامشان را تلخ و ناراحت شان کند چرا که معتقدیم در فوتبال بوشهر کسی به فکر هوادار نیست و شاید مسائل مهمتری وجود داشته باشد که باید به آن پرداخته شود .خیلی ها ، مدیران شاهین و شهرداری را عامل سیه روزی های تیم بوشهری می دانند ، قطعاً بی تقصیر نیستند اما بیشتر باید از مربی سابقی گلایه کنند که تیم را با یک سری بازیکن بی کیفیت روانه ی آوردگاه لیگ برتر نمود! 

آمار نشان می دهد عبداله ویسی که حتا قهرمانی لیگ برتر را نیز در کارنامه ی مربیگری خود دارد تفاوت لیگ یک و لیگ بالاتر از آن را نمی دانست !! ، او که فصل گذشته با همین تیم جواز صعود را به دست آورده بود تیمی را به بازیها فرستاد که هیچ شباهتی با تیمهای لیگ برتری ندارد و تا اینجای کار تیمی است که رقیبان را از بحران خارج می کند ، ۸ شکست با تفاضل منفی ۱۷ و داشتن تنها یک امتیاز و قرار گرفتن در انتهای جدول کارنامه شاهینی است که عبداله ویسی آنرا بسته است !برای رسیدن به موفقیت در لیگ دسته یک باید تیم خوبی داشت ، آنجا نتیجه گرفتن سخت است اما نه به دشواری لیگ برتر ، بازی در بالاترین سطح فوتبال کشور بازیکنانی می خواهد در همان سطح و اندازه ، بله قبول داریم ، عبداله ویسی قهرمان لیگ برتر شده اما با کدام بازیکنان ؟

ویسی در لیگ پانزدهم که با استقلال خوزستان قهرمان شد بازیکنانی داشت با کیفیت بالا ، به این اسامی توجه کنید ،،، فرناندو د خسوس ، محمد طيبی ، موسی كوليبالی  ، روح الله سيف الهی ، ميثم دورقی ، حكيم نصاری ، حسن بيت سعيد ، رحيم زهيوی ، اینها بازیکنانی بودند که برای استان خوزستان قهرمانی لیگ برتر را هدیه آوردند ...

تفاوت بازیکنان فعلی شاهین با بازیکنان آن روزهای نماینده ی خوزستان را بررسی کنید تا متوجه دستپخت آقای سرمربی سابق شوید ، شاهین توسط این مربی بسته شده ، آنچه به نظر می رسد اینکه در شرایط فعلی اگر سکان هدایت شاهین را به یکی از بهترین مربیان فوتبال ایران و حتا جهان نیز واگذار کنند فایده ای نخواهد داشت چرا که ابزار یک تیم خوب برای لیگ برتر را در اختیار ندارد ، فوتبالی ها می دانند بازیکنان تأثیرگذاری جذب شاهین نشده اند و این کار را بسیار سخت می کند ، به صحبت های کریمیان مربی کنونی شاهین پس از شکست برابر ذوب آهن که شامگاه جمعه برگزار شد توجه کنید : بضاعت ما همین است ، کیفیت بازیکنان تیم؟ جواب ندهم بهتر است!!حتا یک مربی جوان و بدون کارنامه مثل کریمیان که اتفاقاً مردانه ایستاده و کار می کند نیز می داند بازیکنان فعلی کیفیت خوبی ندارند ، ای کاش ویسی جواب سوالاتی را بدهد که همه از هم می پرسند ، چرا با شاهین اینگونه کرد؟ بر اساس کدام تفکر تیم را بست ؟ از جوانگرایی چه می دانست که تعدادی فوتبالیست با این نوع کیفیت را وارد کارزار لیگ برتر نمود ؟

بگذارید فلش بکی به گذشته بزنیم ، ویسی پس از قهرمانی با استقلال خوزستان ، با سر و صدای زیادی به سپاهان پیوست ، خاطرمان هست که با این تیم ریشه دار در لیگ شانزدهم چه کرد ، ویسی آمده بود برای باشگاهی که خود را هم ردیف تیم های صاحب نام تهرانی به شمار می آورد جوانگرایی کند !!! او در درون دروازه با جدایی شهاب گردان و رحمان احمدی ، لی اولیویرای برزیلی را جذب کرد که در ۶ سال قبل از آن همیشه گلر دوم بود ! ، علی هلیچی راست پا ، دنیل نوروزی چپ پا ، سیدینهو برزیلی ، پدرو هنریکه دو ملیتی ، صابر دیده ور ، حامد بحیرایی ، محمود قاید رحمتی ، رضا میرزایی ، محمد روشندل و ... بازیکنان بی کیفیتی بودند که جذب شان فقط هنر ویسی بود و بس ، این مربی با جذب بازیکنانی به اصطلاح جوان وعده ی ساختن تیمی را داد که تا ده سال دیگر هم مدعی خواهد بود ، اما بعدها مشخص شد بازیکنان جذب شده حتی اگر ده سال دیگر هم در سپاهان بازی می کردند نشانی از قهرمان نداشتند و همینگونه نیز شد ، ویسی بعد از چند هفته نتیجه نگرفتن اخراج شد و سپاهان در آن فصل در میانه های جدول جای گرفت و بازیها را به پایان رساند !هنوز هم می توان از ویسی گفت ، پیکان تهران در لیگ ۹۱ با همین مربی به بدترین شکل ممکن بسته شد و بعدها سقوط کرد ، مدیران پیکان ویسی را برکنار کردند اما این برکناری فایده ای نداشت و تیم پیکان به لیگ یک بازگشت !

اکنون شرایط برای تیم بوشهری شاهین شهرداری دشوار شده ، تا نیم فصل ۶ بازی و ۱۸ امتیاز باقیمانده ، کاری از دست کسی ساخته نیست ، شاید معجزه ای رخ دهد ، تیم فقط یک امتیاز کسب کرده و در آخر جدول قرار دارد ، اما با فرا رسیدن نیم فصل می توان تغییراتی را انجام داد ، باید عذر تعدادی از این بازیکنان را خواست و چند فوتبالیست خوب و مطرح را جذب نمود و به رقابت پرداخت تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی برای شاهین رخ می دهد ، صحبت از حضور یک مربی کروات است ، مدیران شهرداری و شاهین باید همه کمک کنند تا دست این مربی برای تغییر در تیم باز باشد و تنها نیز با بکارگیری فوتبالیست های قابلی نتایج تغییر خواهد کرد و گرنه از دست این مربی خارجی نیز کاری بر نمی آید !
منبع:اتحاد خبر

-->