پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1980666 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7126559
کد خبر : 291622 تاریخ ثبت : 1398/8/10 22:00 نظرات تایید شده : 7
انحراف بودجه شهرداری به روایت عضو شورای شهر بوشهر:

به نام پارکینگ، به کام شهرداری +فیلم

خلیج فارس: وقتی شهرداری بوشهر 9 میلیاردتومان بودجه ساخت پارکینگ را صرف حقوق کارمندان و تیم شاهین کرد. کمبود جای پارک خودرو در سایه نبود اراده شهرداری و ضعف نظارت شورای شهر است.

خلیج فارس- رقیه زیرک: وقتی شهرداری بوشهر 9 میلیاردتومان بودجه ساخت پارکینگ را صرف حقوق کارمندان و تیم شاهین کرد. کمبود جای پارک خودرو در سایه نبود اراده شهرداری و ضعف نظارت شورای شهر است.

دو طرف خیابان را از زیر ذره بین نگاهش می گذراند، گاهی از سرعتش می کاهد تا نگاهی به کوچه های اطراف بیندازد، در برخی نقاط هم پا را بر پدال گاز فشار می دهد تا مکانی را که خالی می بیند تصاحب کند اما راننده دیگری به سرعت جایش را می گیرد. با دیدن جای خالی در یکی از کوچه های فرعی، مسیرش را تغییر می دهد تا این بار کسی گوی سبقت را از او نگیرد و بعد از چند دقیقه انتظار، با خیالی نه چندان آسوده خودرو را به هر زحمتی پارک می کند.

این حال و روز اغلب خیابان های اصلی بوشهر در ساعت های پرتردد است که رانندگان را کلافه و آمد و شد را دشوار می کند.

***

اوایل هفته بود که جلسه ای در شورای شهر بوشهر با موضوع احداث پارکینگ برگزار شد و دست آخر پس از 3 ساعت، قرار شد شهردار پیش نویس قرارداد دو زمین در خیابان سنگی برای احداث پارکینگ را به شورای شهر بفرستد؛ اما زمان مشخصی برای این کار تعیین نشد. اتفاقی که ناامیدی برخی اعضای شورا را درباره نتیجه بخش بودن این جلسات در پی داشت.

در این بین، شهرداری بوشهر سالهاست بابت حذف پارکینگ، مبلغ هنگفتی از ساخت و سازها دریافت می کند، اما تا امروز پارکینگ مناسبی برای بوشهر احداث نگردیده است.

حالا اکبر توسلی عضو شورای شهر بوشهر خبر داده: ابتدای سال 28 میلیاردتومان بابت عوارض حذف پارکینگ در حساب شهرداری جذب شده، اما به تازگی 9 میلیاردتومان آن صرف حقوق کارکنان شهرداری یا هزینه های تیم شاهین شهرداری شده که تخلف و غیرقانونی است.

او با بیان اینکه شورای کنونی ضعیف ترین دوره شورای شهر شده و در مقابل تخلفات شهرداری بجای نظارت، تماشاگر شده، از همکارانش خواسته درباره جابجایی بودجه احداث پارکینگ سکوت نکنند.

البته شهرداری بعد از گذشت دو سال به دلایل نامعلوم از پارکینگ مکانیزه 700 میلیون تومانی کنار مسجد جامع عطار بهره برداری نکرده و روز به روز مستهلک می شود، ضمن اینکه پارکینگ طبقاتی در ساحل بوشهر که اسفند 96 کلنگ زنی شد هم تا امروز پیشرفت فیزیکی نداشته تا در نبود اراده شهرداری، ضعف نظارت شورانشینان هم هویدا شود.

به نظر می رسد راهکار اصلی این است که اختیار شهرداری برای صدور مجوز حذف پارکینگ را برداشت تا ساخت و سازهای جدید مکلف به تامین پارکینگ شوند و شهرداری هم عوارضی که به نام پارکینگ است را به کام کارکنانش تمام نکند.

-->