پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1714769 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2707024
کد خبر : 288071 تاریخ ثبت : 1398/7/17 15:51 نظرات تایید شده : 0

۱۰۰ میلیارد تومان برای اسکله تجاری کنگان مصوب شد

خلیج فارس: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: در سفر استانی رئیس جمهور ۱۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد اسکله تجاری بندر کنگان مصوب شد که نیمی از این اعتبار توسط سازمان بنادر و دریانوردی تامین می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمد راستاد با بیان اینکه در سفر به استان بوشهر 4 پروژه افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود اظهار داشت: نخستین پروژه‌ای که امروز افتتاح شد نیروگاه گازی 4.5 مگاواتی بندر بوشهر است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی سرمایه‌گذاری ارزی 1.5 میلیون یورو و 5 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی را از ویژگی این پروژه دانست و تصریح کرد: این پروژه هم برق مورد نیاز بندر بوشهر تامین می‌کند و هم اینکه مازاد مصرف در اختیار شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر قرار می‌دهد.

راستاد، احداث اسکله در بندر محمد عامری را از دیگر پروژه‌های این سفر دانست و افزود: محمد عامری فاقد اسکله برای تخلیه و بارگیری کالای تجاری بود که یک زیرساخت مناسب بندری ایجاد می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران با اشاره به شروع بهره‌برداری از لایروبی حوضچه دسترسی بندر محمد عامری تصریح کرد: احداث  اسکله در بندر بوالخیر هم در این سفر عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود این بندر که از قبل دارای اسکله بوده با توجه به روند حجم کاری که در بندر بوالخیر است نیاز به توسعه ظرفیت بود که با احداث این اسکله  این بندر فعالیت بیشتری در عرصه تخلیه و بارگیری کالای تجاری انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: بنادر دیگر استان دارای ظرفیت بالایی در عرصه تجلیه و بارگیری هستند که توسعه زیرساخت بندری برای بهبود وضعیت تجارت  و میزان حمل و نقل موثر و در اولویت قرار دارد.

راستاد به مصوبه سفر رئیس جمهور برای توسعه بندر کنگان پرداخت و خاطر نشان کرد: در سفر استانی رئیس جمهور 100 میلیارد تومان برای ایجاد اسکله تجاری بندر کنگان مصوب شد که نیمی از این اعتبار توسط سازمان بنادر و دریانوردی تامین می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران با بیان اینکه 50 درصد  اعتبارات  یاد شده برای ساخت اسکله کنگان از منابع ملی تامین می‌شود تصریح کرد: با پیگیری‌های استاندار بوشهر و سازمان بنادر و دریانوردی ایران، خوشبختانه اخیرا ردیف اعتباری آن از سوی برنامه و بودجه تعیین شد که پیش بینی می‌شود امسال ساخت طرح توسعه بندر کنگان اجرایی شود.کلمات کلیدی خبر : بندر اسکله کنگان محمد راستاد