پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1716521 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2708777
کد خبر : 288067 تاریخ ثبت : 1398/7/17 15:37 نظرات تایید شده : 0

نیروگاه برق بندر بوشهر افتتاح شد

خلیج فارس: در آئینی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مسئولان استانی، نیروگاه گازی برق ۴.۵ مگاواتی بندر بوشهر افتتاح شد.

نیروگاه برق بندر بوشهر افتتاح شد

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ استاندار بوشهر صبح چهارشنبه در آئین افتتاح طرح‌های بندری بوشهر اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های بنادر استان را به صورت ویژه در دستور کار داریم و در این راستا طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

عبدالکریم گراوند با اشاره به افتتاح نیروگاه گازی برق ۴.۵ مگاواتی خاطرنشان کرد: در زمینه توسعه زیرساخت‌های بندر بوشهر اقدامات خوبی در دست اجرا است که تکمیل این طرح‌ها زمینه‌ساز رونق بیشتر این بندر خواهد بود.

وی اضافه کرد: از همه ظرفیت‌ها برای توسعه بنادر و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در استان استفاده می‌کنیم و انتظار داریم که مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی نیز اهتمام ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز از افتتاح و کلنگ‌زنی چهار طرح بندری در استان خبر داد و اضافه کرد: اکنون شاهد افتتاح نیروگاه گازی برق ۴.۵ مگاواتی بندر بوشهر با سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیون یورو و ۵۰ میلیارد ریال هستیم.

سیاوش ارجمندزاده هدف از اجرای این طرح را تامین برق مورد نیاز بندر و کمک به پایداری آن  دانست و اضافه کرد: این نیروگاه می‌تواند در صورت کمبود برق در شهر بوشهر تولید مازاد خود را به شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر عرضه کند.

وی با اشاره به لایروبی حوضچه دسترسی بندر محمد عامری و احداث دایک سنگی استحصال خاطرنشان کرد: عملیات لایروبی حوضچه بندر محمد عامری با حجم ۱۱۰ هزار متر مکعب و  احداث دایک سنگی استحصال با حجم مصالح ۷۰ هزار مترمکعب به انجام رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از آغاز ساخت اسکله شمع و عرشه به طول ۱۵۰ متر و دایک سنگی به طول ۴۷۰ در بندر تجاری بوالخیر تنگستان خبر داد و افزود: این طرح در مدت ۲۰ ماه با ۲۵۲ میلیار ریال اعتبار اجرا می‌شود.