پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1924830 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2916773
کد خبر : 287987 تاریخ ثبت : 1398/7/17 08:20 نظرات تایید شده : 0

عذرخواهی یک مدیر بابت اظهارات جنسیتی

جان‌لوکا پتراچیخلیج فارس:مدیرورزشی باشگاه رم بابت جنجال تازه‌ای که با یک اظهارنظر در مورد ورزش فوتبال به پا کرده است مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛هنوز زمان زیادی از متهم شدن جان‌لوکا پتراچی، مدیر ورزشی به نقض تعهد کاری‌اش با تیم تورینو نمی‌گذرد که او جنجال تازه‌ای به پا کرد.

او پس از تساوی یک بر یک یکشنبه تیم فوتبال آاس رم مقابل کالیاری که در آن گل دیرهنگام کالینیچ مردود اعلام شد (داور پس از بازبینی صحنه خطا به این نتیجه رسید که بازیکن رم مدافع کالیاری را هل داده است) در اظهارنظری تند گفت: دو بازیکن به یکدیگر خوردند اما کسی دیگری را هل نداد. فوتبال یک ورزش درگیرانه و پربرخورد است نه یک کلاس رقص باله برای دختربچه‌ها. فوتبال بازی مردهاست و در آن برخورد وجود دارد.

اظهارات پتراچی موجی از انتقاد را برای او به همراه داشت که مهمترین‌شان از سوی سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا، میلنا برتولینی بود، کسی که مدیرورزشی 50 ساله رم را مردی از قرن گذشته توصیف کرد.

به دنبال این اتفاق، پتراچی، از طریق یک انتشار یک پیام در صفحه توئیتر باشگاه رم، حرف‌ خود را پس گرفت و گفت: من متأسفم اگر حرف‌هایی که زدم کسی را آزرده خاطر کرده است. قصد من این نبود که بگویم فوتبال فقط ورزش مردان است و نه زنان و دختران جوان. فوتبال برای همه است و در رم هم ما به تیم بانوان‌مان و نقشی که برای تبلیغ برای فوتبال زنان ایفا کرده‌ایم، افتخار می‌کنیم.