پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1923690 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2915636
کد خبر : 287951 تاریخ ثبت : 1398/7/16 21:34 نظرات تایید شده : 0

‏زنگنه: توتال و چینی‌ها دوستانه پارس‌جنوبی را ترک کردند

خلیج فارس: پنجمین کنگره بین‌المللی راهبردی نفت و نیرو امروز در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما آغاز به‌کار کرد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ پنجمین کنگره نفت و نیرو امروز برگزار شد. آینده فضای کسب و کار با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی محور اصلی پنجمین کنگره نفت و نیرو است.

بیژن زنگنه در این کنگره اظهار کرد: وزارت نفت در شرایط سخت این سال‌ها توانسته است کار‌های بزرگی را در بخش پتروشیمی، نفت و گاز انجام دهد البته نیاز کشور بیش از این است.همه بخش دریایی ۲۷ فاز پارس جنوبی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد و عملیات اجرایی طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی نیز امسال آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر این‌که توتال و شرکت چینی به دلیل تحریم از طرح توسعه فاز ۱۱ خارج شدند، اظهار کرد: خروج آن‌ها در یک فضای کاملا دوستانه صورت گرفت چراکه تحریم‌ها اجازه فعالیت آن‌ها را نمی‌داد.

ما همچنان زنده مانده‌ایم و مقاومت می‌کنیم

وی با بیان این‌که هرچند سال یکبار ضربات کشنده‌ای بر صنعت نفت کشور وارد می‌شود، تصریح کرد: با این وجود ما همچنان زنده مانده‌ایم و مقاومت می‌کنیم. البته تحریم‌ها ضرباتی را به ما وارد کرده و جایگاه ما را در جهان کاهش داده است، اما مقاومت خواهیم کرد چرا که تنها در این شرایط می‌توانیم عرصه‌های پیشرفت را رقم بزنیم.

به گفته او هفت فرصت برای حضور بخش خصوصی در صنعت نفت وجود دارد که می‌توان به فعالیت‌های پیمانکاری، ساخت تجهیزات، بازرگانی نفت و فراورده‌های نفتی و توسعه استارت آپ‌ها اشاره کرد.