پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1918788 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2910744
کد خبر : 287947 تاریخ ثبت : 1398/7/16 21:25 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ بازتاب گسترده بازداشت "سحر تبر" در رسانه‌های جهان

خلیج فارس: «سحر تبر» تا پیش از دستگیری بیشتر در فضای مجازی شناخته می‌شد، اما حالا او برای رسانه‌ها و کاربران به یک معمای چند وجهی بدل شده است. خبر بازداشت «سحر تبر»کافی بود تا کاربران فضای مجازی و رسانه‌های جهان دچار سردرگمی شوند. تا پیش از دستگیری حتی اسم واقعی او را کسی نمی‌دانست؛ "فاطمه خ". برخی معتقدند که سحر تبر تنها یک عمل جراحی انجام داده و آن هم جراحی زیبایی بینی است و این چهره‌ی طراحی شده تنها با هنر گریم و فتوشاپ انجام شده است. اما برخی اعتقاد دارند او جراحی‌های پلاستیک فراوانی روی صورت خود انجام داده تا با ژانر وحشت به شهرت برسد.


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ در دو روز گذشته اکثر رسانه‌های جهان به خبر بازداشت و معمای «سحر تبر» پرداخته اند. فاکس نیوز، نیویورک پست، بی بی سی، بیزینس اینسایدر، تایمز اسرائیل، گاردین، نیوزویک و هافینگتون پست تنها بخشی از سلسله رسانه‌های جهانی به شمار می‌روند که معمای «سحر تبر» برای شان اهمیت داشته است. در ادامه بخشی از این گزارش‌ها به اختصار آمده است.
 
 
روز گذشته گاردین با اشاره به بازداشت این دختر ۲۲ ساله به دلیل توهین به هنجار‌های اجتماعی به شرح فعالیت‌های «سحر تبر» پرداخته و نوشته است: «او با عمل‌های جراحی زیبایی قصد داشته شبیه آنجلینا جولی شود، اما حالا تبدیل به چهره‌ای شده است با تصویری ترسناک.»
 
روزنامه دیلی میل با پرداختن به موضوع سحر تبر نوشته است: «او هزاران دنبال‌کننده در اینستاگرام داشت. عکس‌های ویرایش‌شده‌ای که او از خود منتشر می‌کرد، وی را شبیه آنجلینا جولی نشان می‌داد. او بعدا گفته بود که عمل‌های جراحی پلاستیک، چون عمل بینی و لیپوساکشن و تزریق لب را اتجام داده است. در ایران بسیاری از زنان بینی‌شان را عمل می‌کنند تا صورت‌شان زیباتر به نظر رسد. سالانه ده‌ها هزار عمل جراحی بینی در ایران انجام می‌شود»
 
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی با اشاره به ویرایشی بودن عکس‌های سحر تبر، نوشت: «او از سال گذشته و پس از انتشار مجموعه عکس‌هایی از چهره اش که با جراحی پلاستیک تغییر یافته بود به شهرت رسید. بیشتر عکس‌ها و ویدیو‌هایی که او برای ۲۶۸۰۰ دنبال کننده اش منتشر می‌کند به شدت ویرایش شده اند تا شبیه آنجلینا جولی، ستاره هالیوودی، به نظر برسد..»

گزارش خبرگزاری فرانسه در بسیاری از رسانه‌های دیگر، از جمله «هندوستان تایمز»، «مالای میل» مالزی، الجزیره قطر»، «سعودی گازت» عربستان بازنشر پیدا کرده است.
 
خبرگزاری «راشاتودی» روسیه با تیتر «عروس مرده بازداشت شد: اینستاگرامی ملقب به آنجلینا جولی ایران متهم به توهین به مقدسات، تحریک خشونت»، به این موضوع پرداخته است.

گزارش مفصل «سی. ان. ان» از بازداشت سحر تبر

چرا پای «سحر تبر» به رسانه‌های خارجی باز شد؟
خبرگزاری «سی ان ان» هم به شکلی نسبتاً مفصل به قضیه بازداشت سحر تبر پرداخته و به موارد مشابهی که در گذشته رخ داده نیز اشاره کرده است، از جمله بازداشت مائده هژبری رقاص اینستاگرامی در سال ۲۰۱۸ و شش نفر دیگر برای رقصیدن در یک ویدیوی برای آهنگ «هپی» فارل ویلیامز در سال ۲۰۱۴ اشاره کرده است.
(تصاویر) بازتاب گسترده بازداشت
 
نیویورک پست هم در گزارش خود نوشت: این زن جوان زمانی به شهرت رسید که در سال ۲۰۱۷ ادعا کرد ۵۰ عمل زیبایی انجام داده تا شبیه ستاره هالیوودی مورد علاقه‌اش، آنجلینا جولی شود. او عکس‌هایی از خود منتشر کرد که گونه‌های فرو رفته، لب‌های متورم و بینی کارتونی‌اش به نمایش گذاشته شده بود. اما او بعدتر اعتراف کرد که این‌ها عمل زیبایی نیستند، بلکه تنها آرایش، گریم و ادیت روی عکس‌هایش هستند. سال گذشته، عکسی از خود منتشر کرد که چهره واقعی‌اش را نشان می‌داد.

بسیاری از رسانه‌های دیگر همچون تایمز هند، سان، ایونینگ استندارد، خلیج تایمز، مترو و یاهو نیوز هم از او با عنوان «بدل آنجلینا جولی» یاد کرده و گزارش بازداشت او را منتشر کرده اند.
چرا پای «سحر تبر» به رسانه‌های خارجی باز شد؟چرا پای «سحر تبر» به رسانه‌های خارجی باز شد؟چرا پای «سحر تبر» به رسانه‌های خارجی باز شد؟