پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1713987 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2706244
کد خبر : 287851 تاریخ ثبت : 1398/7/16 10:07 نظرات تایید شده : 0

نمایشگاه و میز ملی خرما در بوشهر برگزار می‌شود

خلیج فارس: مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری بوشهر گفت: دومین جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما آبان در بوشهر برگزار خواهد شد.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/7/15/10680194_351.jpg

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ قاسم قائدی در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره ملی خرما در بوشهر گفت: دومین جشنواره ملی خرما و صنایع وابسته با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر و انجمن ملی خرما و با حضور مسئولان ملی و استان‌های خرماخیز و همچنین نمایندگانی از مدیران استان‌های پرمصرف خرما از ۲۱ تا ۲۴ آبان امسال در بوشهر برگزار می‌شود.

او افزود: این جشنواره از بخش‌های مختلفی از جمله همایش، نمایشگاه، میز خرما، کارگاه آموزشی و تور‌های گردشگری تشکیل شده و می‌تواند برای فعالان حوزه نخل و خرما و علاقه‌مندان مفید باشد.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه یکی از توانمندی‌های استان بوشهر تولید و صادرات خرمای ارگانیک است، ادامه داد: دستگاه‌های مرتبط موظفند تعامل، همراهی و همکاری لازم با دبیرخانه اجرایی برگزاری جشنواره داشته باشند.

قائدی با تأکید بر اهمیت نمایشگاه یادشده برای معرفی خرما و محصولات جانبی آن به عنوان یکی از توانمندی‌های تولیدی- صادراتی استان بیان کرد: به منظور تقسیم کار و تعریف وظایف دستگاه‌ها و متولیان برگزاری نمایشگاه و جشنواره، کمیته‌های چهارگانه علمی، اجرایی- پشتیبانی، بازاریابی-سرمایهگذاری و تبلیغاتی- نمایشگاهی تعریف شده است.

او ادامه داد: کمیته‌های چهارگانه باید به سرعت تشکیل شود و فعالیت‌های مربوط را آغاز کنند تا شاهد برگزاری باشکوه این رویداد باشیم، زیرا که خرما و نخل در استان بوشهر کارکردی فراتر از اقتصاد و معیشت داشته و با فرهنگ مردم بومی استان عجین است و رونق کسب و کار‌های مربوط به خرما علاوه بر آثار اقتصادی، مزایای فراوان دیگری برای استان دارد.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری بوشهر گفت: بر اساس تأکیدات استاندار مبنی بر معرفی و بهره مندی از ظرفیت‌های بالقوه استان، حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزاری مطلوب این جشنواره را با حساسیت رصد می‌کند.کلمات کلیدی خبر : خرما قاسم قائدی