پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1712645 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2704908
کد خبر : 287810 تاریخ ثبت : 1398/7/16 08:24 نظرات تایید شده : 0

حکایت هنرمند تنگستانی و فصلی برای رفتن+تصاویر

خلیج فارس: مرگ جوان هم حکایتی‌ست در فصل زرد برگ ریزان، در میانه روزهایی که سردی خزان خودی نشان داده و زمین خود را برای غربت و سرمای فصل پاییز و زمستان آماده می‌کند...

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ «کیوان آذرشب» مدرس، عکاس و مستندساز جوان تنگستانی پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان سرانجام روز جمعه ۱۲ مهرماه دار فانی را وداع گفت و سبک بال به سوی آسمان پر کشید.

تشییع کیوان آذرشب

کیوان با اینکه ۲۵ سال بیشتر در این دنیا نزیست ولی برای همه کسانی که به نوعی با او ارتباط داشتند نقش استاد، دوست، راهنما و برادر بزرگ تر را به خوبی ایفا کرده بود، به همین خاطر کوچ ناگهانی این هنرمند جوان و محبوب همگان را عزادار کرد.

دوستان این هنرمند جوان اندوهشان از سفر بی بازگشت کیوان را با انتشار متن ها و دلنوشته هایی در صفحه‌های خود نشان داده اند. "میثم حبشی" از دوستان نزدیک او در پستی نوشته است: «مردی بودی در برهوت نامردی /دانایی بودی در نادانی ها /زندگی کردی و جهان بینی های زیباتو نشونم دادی /از مرگ هراسی نداشتی هر چند مرگ یه قدمی تو بود....»

"ابوالفضل ادیم"، همکار و دوست آذرشب برای او نوشت: «یه وقتایی تموم دین و دنیا برای آدمای بی نشونه، همون بی ادعا هایی که گاهی نمیدونی چقدر عاشق تر از مان، همونایی که حتی از خدا هم به این آسونیا چیزی نمیخوان...»

"محدثه جفره ای"، از شاگردان او نوشته است: «مرد بزرگی بودی، ماه "صفر" سفر کردی و فصل پاییز و برای رفتن انتخاب کردی و "مهر" ماهی که میگذره، مهر و محبتت رو توی ذهن همه مردم تداعی میکنه...»

و...

شعری که «کیوان آذرشب» چند ماه پیش با آگاهی از بیماری‌اش، انتخاب کرده و در صفحه‌اش گذاشته بود، شعری در ستایش زندگی از مارگوت بیکل با ترجمه احمد شاملو است:

او امسال مهر را به آخر نرساند اما گویی پیش از رفتن مهر و محبت را بر دوستان و همراهانش تمام کرده و رفته است. آخرین متنی که کیوان در صفحه شخصی اش به اشتراک گذاشته بود شعری از "احمد شاملو" با مضمون مرگ همراه با تصویر پسربچه ای است که دست هایش را باز کرده و لبخند بر لب دارد، در حالی که مرغان دریایی زیادی بر بالای سر او پرواز می کنند...

 

گفتنی است پیکر این هنرمند جوان عصر روز شنبه ۱۳ مهرماه با حضور خیل عظیمی از مسئولان استانی و شهرستانی و هنرمندان و دوستداران او در آرامگاه ابدی اش در بهشت اکبر شهر اهرم تشییع شد.

به گزارش ایسنا، روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه مراسم یادبودی به مناسبت درگذشت مانایاد «کیوان آذرشب» در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با حضور جمعی از عکاسان و هنرمندان استان برگزار می شود. همچنین هنرمندان فرهنگسرای تنگستان به یاد هنرمند فقید دیارشان روز پنجشنبه ۱۸ مهرماه یادواره ای را تحت عنوان «در سوگ کیوان»، در مسجد امیرالمومنین شهر اهرم برگزار می کنند.

عکس: اردلان دهقانیکلمات کلیدی خبر : کیوان آذرشب