پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1919925 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2911881
کد خبر : 287783 تاریخ ثبت : 1398/7/16 08:01 نظرات تایید شده : 0

آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای براساس ظرفیت صنایع در «جم» توسعه می‌یابد

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای براساس ظرفیت صنایع در« جم» توسعه می‌یابدخلیج فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای براساس ظرفیت صنایع در «جم» توسعه می‌یابد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ عبدالمجید دراهکی در نشست با مدیر شهرک پردیس شهر جم با تاکید بر توسعه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز روز، اظهار داشت: تربیت نیروی ماهر و متخصص، مطابق با نیاز بازار کار، ضرورت اشتغال پایدار است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای کلید اشتغال پایدار در کشور است و براساس همین امر و با توجه به رشد بالای بیکاری در نقاط مختلف کشور و استان بوشهر نیاز است تا ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی با همت همه دستگاه‌های اجرایی و همه مردم در جامعه گسترش یابد.

وی با بیان اینکه توسعه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز روز از نیازهای مهم جامعه امروز در شهر و روستا است و تربیت نیروی ماهر و متخصص، مطابق با نیاز بازار کار، ضرورت اشتغال پایدار است، بیان کرد: باید فرهنگ کار و مهارت‌آموزی در جامعه نهادینه شده و افراد تحصیل کرده فقط به‌فکر تحصیلات و اشتغال پشت میزنشینی نباشند.

دراهکی با تاکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی در شهرک پردیس جم براساس نیازسنجی انجام شده توسط مدیریت شهرک اجرایی خواهد شد، اظهار کرد: باید سطح آگاهی بالارفته و مهارت توسعه یابد و جوانان تنها به فکر اشتغال دولتی نبوده و باید به سمت کارگاه‌ها و مهارت‌آموزی برویم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر از احداث مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان جم در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های شهرستان جم در حوزه صنعتی، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان براساس نیاز بازار کار آموزش‌های مهارتی را ارائه خواهد کرد.

وی به برگزاری دوره‌های آموزشی برای خانواده‌های ساکن در شهرک پردیس در مجتمع آموزشی پتروشیمی جم اشاره و اضافه کرد: کسی که به دنبال مهارت آمد، ابتدا و انتها را برای خود مشخص می‌کند و لذا اشتغال پایدار ایجاد می‌شود، مگر اینکه مناسبات اقتصادی و سیاست‌های دولتی بر نوع کسب و کار اثر گذاشته و فرد دوام و بقای کاری نبیند؛ وگرنه نوع آموزش و مهارت، منجر به تولید و اشتغال می‌شود.