پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21929754 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20293666
کد خبر : 287781 تاریخ ثبت : 1398/7/17 07:47 نظرات تایید شده : 2
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان خبر داد:

23 هزار خانوار روستایی بوشهر فاقد هر نوع بیمه

خلیج فارس: به گفته وی، بیشترین بیمه شدگان مربوط به شهرستان های دشتستان و تنگستان و کمترین هم در دیر و دیلم است، ضمن اینکه در شهرستان های جم و عسلویه ورود نداشته ایم و مربوط به تامین اجتماعی است.

خلیج فارس: مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بوشهر گفت: 23 هزار خانوار روستایی استان فاقد هر نوع پوشش بیمه هستند که باید با تعامل مسئولان و بخش‌های ذی ربط و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای پوشش بیمه ای آن ها اقدام کرد.

کیانوش کازرونی در گفتگو با «خلیج فارس» افزود: 50 هزار خانوار در استان مشمول بیمه می شوند که فقط 27 هزار تفر تحت پوشش هستند.

به گفته وی، بیشترین بیمه شدگان مربوط به شهرستان های دشتستان و تنگستان و کمترین هم در دیر و دیلم است، ضمن اینکه در شهرستان های جم و عسلویه ورود نداشته ایم و مربوط به تامین اجتماعی است.

کازرونی با اشاره به اینکه بیمه روستاییان و عشایر از سال 84 ایجاد شده و در زمینه تعهداتی مثل مستمری و از کارافتادگی فعالیت می کند، ادامه داد: با توجه به اینکه دو سوم مبلغ پرداختی توسط بیمه پرداز، از سوی دولت تامین می شود، صندوق بیمه روستاییان یکی از بهترین ترازهای مالی را در مقایسه با سایر صندوق های بیمه دارد و در ایفای تعهداتش به بیمه شدگان مشکلی ندارد.

وی با اشاره به اختیاری بودن این بیمه، افزود: روستائیان، کشاورزان و عشایر 18 تا 50 سال می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا تعاونی های تولیدی روستاها خود را بیمه کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

مدیر بیمه عشایر و روستاییان بوشهر درباره تعداد مستمری بگیران این صندوق بیان کرد: اکنون حدود 298 مستمری بگیر داریم که از این تعداد 121 نفر مستمری از کارافتادگی دریافت می کنند.

 

 

 

-->