پویاسامانه

کد خبر : 287753 تاریخ ثبت : 1398/7/15 17:47 نظرات تایید شده : 0

محل رشادت شهدای خلیج فارس گلباران شد

خلیج فارس: در آئینی به مناسبت سالروز شهادت شهدای حماسه‌آفرین نبرد مستقیم با آمریکا، محل رشادت شهدای خلیج فارس گلباران شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازمهر؛ فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه مراسم گلباران محل شهادت شهدای خلیج فارس اظهار داشت: شهید نادر مهدی و هم‌رزمانش در نبرد مستقیم با آمریکایی‌ها در خلیج فارس حماسه بزرگی را خلق کردند.

محل رشادت شهدای خلیج فارس گلباران شد

سردار رمضان زیراهی زمان خلق این حماسه را ۱۶ مهر ماه سال ۱۳۶۶ عنوان کرد و ادامه داد: مقابله شهید مهدوی و هم‌رزمانش با آمریکایی‌ها در خلیج فارس هیمنه پوشالی آنها را در هم شکست.

وی با بیان اینکه حماسه شهدای خلیج فارس در تاریخ ماندگار است افزود: در این نبرد تعدادی از رزمندگان اسلام شهید شدند ولی هیمنه استکبار جهانی را در قعر آب‌های نیلگون خلیج‌فارس دفن کردند و جاودانه شدند.

امروز و به مناسبت سالروز شهادت سرداران مبارزه مستقیم با نظامیان آمریکایی در خلیج فارس، محل شهادت شهدای نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج فارس حوالی جزیره فارسی استان بوشهر گلباران شد.

شهیدان نادر مهدوی، بیژن گُرد، غلامحسین توسلی، نصرالله شفیعی، مجید مبارکی، خداداد آبسالان و مهدی محمدیان در نزدیکی جزیره فارسی به طور مستقیم با نیروهای نظامی آمریکایی که به آب‌های سرزمینی کشورمان تجاوز کرده بودند، نبرد کردند و به شهادت رسیدند.

-->