پویاسامانه

کد خبر : 287637 تاریخ ثبت : 1398/7/15 09:36 نظرات تایید شده : 0

۲۸میلیارد تومان برای عمران روستاهای جنوب استان جذب شد

۲۸ میلیارد تومان برای عمران روستاهای جنوب استان بوشهر جذب شدخلیج فارس: مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: ۲۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت برای عمران، آبادانی، دیوارهای حفاظتی و بهسازی معابر روستاهای جنوب این استان جذب شده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ حمید حیدری بریدی روز دوشنبه در نشست واگذاری زمین ملی در محدوده طرح هادی روستایی در منطقه جنوب استان بوشهر افزود: در فاز نخست این طرح ۵۷ پروژه روستایی با ۲۰ میلیارد تومان در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر به صورت ۱۰۰ درصد اجرا و در فاز دوم نیز ۹ پروژه با هشت میلیارد تومان مصوب شده که در مرحله برگزاری مناقصه هستیم.

وی در باره اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: امسال ۵۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی به استان بوشهر ابلاغ شده است.

حیدری بریدی اضافه کرد: با این میزان اعتبار یکهزار و ۳۶۵ واحد در سال جاری در این استان بهسازی می‌شود که از این تعداد تاکنون یکهزار و ۱۱۲ واحد معادل ۸۱ درصد برای عقد قرارداد معرفی شده است.

وی یادآور شد: همچنین ۲۲ سهمیه تسهیلات قرض الحسنه به میزان ۲۶۴میلیون تومان جذب شده است.

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری زمین‌های ملی در محدوده طرح هادی روستایی به بنیاد مسکن در جنوب استان بوشهر باید در کمترین زمان انجام شود.

سکینه الماسی افزود: عمران و آبادانی روستاهای جنوب استان بوشهر با هدف جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها از جمله مهمترین برنامه‌های پیش رو است.

-->