پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1874555 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2866573
کد خبر : 287530 تاریخ ثبت : 1398/7/14 21:11 نظرات تایید شده : 0

سخنان جنجالی یک روحانی مسیحی مصر: رئیس جمهور از آسمان نازل شده

خلیج فارس:سخنان یک روحانی مسیحی مصری در حمایت از رئیس جمهوری این کشور، جنجالی شده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل ازعصرایران؛ این روحانی مسیحی گفته بود: سیسی (رئیس جمهوری) از آسمان نازل شده است ... و هر کسی که علیه او تظاهرات کنه، به جهنم می رود.

او همچنین از شهروندان مسیحی مصر خواسته بود از مشارکت در تظاهرات علیه سیسی خودداری کنند چرا که در غیر این صورت، مقابل اقدامات خدا ایستاده اند و در نهایت، به جهنم خواهند رفت.

سخنان جنجالی یک روحانی مسیحی مصر: رئیس جمهور از آسمان نازل شده/ جهنم، عاقبت شرکت در تظاهرات علیه رئیس جمهوری

مصر در روزهای گذشته شاهد برپایی تظاهرات در قاهره و چند شهر دیگر علیه عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری بود. آنها خواستار کناره گیری سیسی از قدرت بودند.

حدود 10 درصد از  جمعیت حدود 100 میلیون نفری مصر، مسیحی هستند. اکثر مسیحیان مصر، ارتدوکس و قبطی اند.

"مکاری یونان" روحانی مسیحی مصری در مراسم استقبال از سیسی به هنگام بازگشت از سفر به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز حضور داشت و به همین دلیل از سوی برخی ،مورد انتقاد قرار گرفته بود. او در این مراسم، خطاب به سیسی گفته بود از اینکه مسوولیت ما را برعهده گرفته ای از شما متشکریم.

این روحانی مسیحی درباره رئیس جمهوری مصر هم گفته است: سیسی به دلیل طمع منصب یا پول، به ریاست جمهوری نرسید ... رئیس جمهور، شب ها را بیدار می ماند و در معرض تهدید است و همیشه علیه او توطئه هایی به راه است زیرا او مصر را دوست دارد. او به خاطر من و شما، زحمت می کشد و شب بیداری می کشد و با تروریسیم می جنگد.

وی ادامه داد: من گفته ام که این رئیس جمهوری، از آسمان نازل شده است. این سخن خود را تکرار می کنم ... آنکه سیسی را آورد، انتخابات نبود. چه کسی او را آورد؟ خدای ما. هر کسی که در مقابل سلطان بیایستد در مقابل نظم خدا ایستاده است.

این روحانی مصری افزود: وقتی وارد تظاهرات می شوی در مقابل چه کسی ایستاده ای؟ آن کس که در مقابل سلطان بیاستد، در مقابل ترتیبات خدا ایستاده است. هر کس به تظاهراتی برود آخرتش جهنم است.

او با تکذیب اینکه طمع چیزی دارد گفت که او وظیفه اش را انجام می دهد تا مسیح را راضی کند.کلمات کلیدی خبر : مصر سیسی روحانی