پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21858490 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20222533
کد خبر : 287088 تاریخ ثبت : 1398/7/12 12:05 نظرات تایید شده : 9
فرمانده انتظامی استان خبر داد:

دستگیری اعضای باند اختلاس در بوشهر

خلیج فارس: سردار واعظی گفت: گروهی متقلب با سندسازی، ثبت ارقام غیرواقعی هزینه‌کردها، تغییر در حجم خاکبرداری، خاک ریزی و فاصله محل خاک، حقوق بیت المال را به نفع خود تضییع کردند.

اعضای باند اختلاس در بوشهر دستگیر شدندخلیج فارس: فرمانده انتظامی بوشهر گفت: اعضای باند چهار نفره‌ای که با سندسازی در پروژه‌های دولتی استان اختلاس می‌کردند، دستگیر شدند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سردار خلیل واعظی روز جمعه افزود: پلیس از طریق تماس‌های مردمی مطلع شد در یک سازمان دولتی از طریق سندسازی و دستکاری در عدد و رقم‌های پروژه‌ها، بیت المال حیف و میل می‌شود.

وی بیان کرد: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی استان گروه مجرب از کارآگاهان مبارزه با جرایم اقتصادی در چند ماه تحقیقات میدانی و بررسی‌های تخصصی زاویه‌های پنهان این اقدام‌های مجرمانه را روشن کردند.

واعظی ادامه داد: در تحقیقات کارآگاهان پلیس مشخص شد در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در اجرای پروژه‌های عمرانی در ۲ شهر شمالی استان بوشهر گروهی متقلب با سندسازی، ثبت ارقام غیر واقعی هزینه‌کردها، تغییر در حجم خاکبرداری، خاک ریزی و فاصله محل خاک، حقوق بیت المال را به نفع خود تضییع کرده‌اند.

او افزود: در این مورد برخی از کارکنان خدوم و مسئولیت شناس شاغل در این پروژه‌ها که پس از اطلاع از اقدام مجرمانه مدیران پروژه، موضوع را از طریق حراست و مدیران ارشد این دستگاه اجرایی اطلاع رسانی کرده بودند، با تهدید به اخراج یا جابه جایی محل خدمت مجبور به سکوت می‌شدند.

واعظی بیان کرد: در بررسی اسناد و مدارک ۲ پروژه در یکی ۹۵۰ میلیون ریال و دیگری ۲.۵ میلیارد ریال اختلاس و جعل سند اثبات شده است.

وی یادآور شد: در این زمینه چهار نفر دستگیر شدند که یکی از دستگیر شدگان از کارکنان رسمی دولت و ۳ نفر دیگر از مهندسان ناظر و مشاوران پروژه‌های مرتبط با این اداره دولتی هستند. 

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پیش بینی می‌شود میزان اختلاس و تعداد متهمان این پرونده به ۲ تا ۳ برابر آنچه تاکنون اثبات شده است، افزایش یابد.

کلمات کلیدی خبر : خلیل واعظی اختلاس
-->