پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21788109 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20152253
کد خبر : 286855 تاریخ ثبت : 1398/7/10 23:27 نظرات تایید شده : 22
با وجود اعتبار 22 میلیاردی شهرداری؛

خیابان‎های بوشهر در محاصره ترافیک/ امیدی به احداث پارکینگ نیست!

خلیج فارس: به دلیل نبود پارکینگ مناسب شهروندان خودروهای خود را در خیابان و کوچه ها پارک کنند که اغلب با جریمه پلیس راهنمایی و رانندگی مواجه می شوند.

زهرا اسماعیلی

کمبود پارکینگ در سطح شهر بوشهر یکی از اساسی ترین مشکلات شهروندان به شمار می رود.

به دلیل تجمع پاساژها و مراکز خرید، مطب پزشکان، مراکز اداری و مراکز درمانی در برخی خیابان های شهر، به دلیل نبود پارکینگ مناسب شهروندان خودروهای خود را در خیابان و کوچه ها پارک کنند که اغلب با جریمه پلیس راهنمایی و رانندگی مواجه می شوند.

براین اساس احداث پارکینگ عمومی در مجاورت این مراکز مطالبه جدی و چندین ساله شهروندان بوشهری است.

انتقاد عضو شورای شهر از شهرداری

یک عضو شورای شهر در این باره می گوید: شهرداری شش زمین را برای احداث پارکینگ طبقاتی معرفی کرده که فقط دو زمین آن در مالکیت شهرداری است، مانند پارکینگ دریابگرد (مرکز شهر) که متاسفانه این پارکینگ مشکل حقوقی دارد.

پویا دولابی ادامه داد: دایره حقوقی شهرداری دو سال پیش قول حل این مشکل در دو ماه را به شورا دادند اما بعد از گذشت دو سال، هنوز این مشکل حل نشده است.

شهرداری برای احداث پارکینگ مشکل بودجه ندارد

یک عضو دیگر شورای شهر بوشهر نیز می گوید: از شورای چهارم تا به امروز قرار بود مسئول حقوقی شهرداری مشکل پارکینگ دریابگرد را حل کند که متاسفانه هیچ خبری از حل این مشکل نشده است در حالی که کار سخت و دشواری نمی باشد.

ندا عبدالله زاده خاطرنشان کرد: شهرداری از نظر بودجه ای برای احداث پارکینگ مشکل ندارد زیرا اعتبار حذف پارکینگ با رقم میلیاردی در اختیار شهرداری می باشد که انتظار می رود برای حل مشکل سرعت عمل داشته باشیم.

امیدی به ساخت پارکینگ در این شورا نیست

یک عضو دیگر شورای شهر بوشهر با تأکید بر اینکه یکی از ضرورت ها و نیازمندی های اساسی شهروندان حمل ونقل و پارکینگ است ادامه داد: از شورای سوم تاکنون قرار بر احداث پارکینگ بوده ولی عملی نشده و بنده مطمئن هستم در این شورا هم پارکینگی احداث نخواهد شد، زیرا پشت این امر اراده ای وجود ندارد.

اکبر توسلی افزود: اولین پارکینگ طبقاتی بوشهر در اسفند ماه 96 در کنار مجتمع خلیج فارس کلنگ زنی شد و با وجود آن که سازنده پارکینگ بخش خصوصی بوده و در زمان بهره برداری، درآمدهای حاصل هم به حساب شهرداری واریز می شد، ولی به دلیل عدم پیگیری و نظارت شهرداری، تا به حال متاسفانه این پروژه پیشرفت فیزیکی نداشته است.  

وی درباره میزان موجودی حساب حذف پارکینگ شهرداری گفت: طبق اطلاعات من، بالغ بر 22 میلیارد از این محل در اختیار شهرداری می باشد.

پارکینگ 770 میلیونی بوشهر همچنان بدون استفاده

اولین پارکینگ مکانیزه در جهان در سال 1905 میلادی در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن در سال 1920 وارد اروپا شد.

به دلیل افزایش جمعیت و کمبود زمین و فضای شهری، مهندسین دست به تولید این نوع پارکینگ زدند. طی یک دهه اخیر پارکینگ های طبقاتی در کلان شهرهای ایران نیز بهره برداری شده است.

از حدود چهارسال پیش مسئولین شهر بوشهر برای رفع نیاز پارکینگ تصمیم به احداث این نوع پارکینگ گرفتند که برای آن هزینه 770میلیون تومانی صرف شد اما متاسفانه کارآمد نبوده و تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است.  

توسلی عضو شورای شهر می گوید: حدود چهارسال از خرید این پارکینگ می گذرد و هنوز ما شاهد بهره بهرداری از آن نبوده ایم، شهرداری مسئولیت بهره برداری را بر عهده داشته و مسئولیت نگهداری با مسجد جامع عطار بوده که مالکیت زمین داشته است.

وی ادامه داد: اما بخشی از قطعات این پارکینگ که توسط شرکت مربوطه به شهرداری داده نشده و از سویی شهرداری تا امروز نتوانسته از آن بهره برداری کند که نشان می دهد شورا و شهرداری اراده ای در این باره نداشته اند. ضمن این که تجهیزات این پارکینگ که حدود 800 میلیون تومان بودجه صرف آن شده در حال خراب شدن و استهلاک است.

پیگیری خبرنگار ما برای کسب نظر و مصاحبه با شهردار بوشهر بی نتیجه ماند و امیری، معاون شهرسازی خود را برای توضیح در این باره معرفی کرد که خورشیدیان نیز همکاری لازم را نداشت.

نگاهی به اظهارات اعضای شورای شهر بوشهر نشان می دهد اراده کافی برای حل مشکل ترافیک و تأمین پارکینگ مناسب در سطح شهر وجود ندارد و نمی توان به بهبود این شرایط امیدوار بود.                             

-->