پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1718805 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2711053
کد خبر : 286724 تاریخ ثبت : 1398/7/10 06:47 نظرات تایید شده : 0
مدیرکل هواشناسی در گفتگو با «خلیج فارس»:

بوشهری‌ها در پاییز منتظر بارندگی موثر نباشند

خلیج فارس: با توجه به شروع سال آبی جدید از مهرماه، کشاورزان در انتظار پیش بینی شرایط بارندگی خصوصا برای کشت دیم هستند.

خلیج فارس: با توجه به شروع سال آبی جدید از مهرماه، کشاورزان در انتظار پیش بینی شرایط بارندگی خصوصا برای کشت دیم هستند؛ ضمن اینکه سایر هم استانی ها نیز منتظرند ببینند چه زمانی از شرجی بالا و گرمای هوا کاسته خواهد شد و پاییز در بوشهر خودنمایی می کند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مدیرکل هواشناسی استان بوشهر می گوید: پیش بینی های فصلی از کاهش میزان بارندگی پاییز در استان حکایت دارد.

فرج الله شکوهی پور با بیان اینکه پیش بینی های فصلی احتمال صحت شان بین 65 تا 70 درصد است، افزود: مدل های هواشناسی بصورت ماهیانه و هفتگی مورد بررسی و اجرا واقع می شود و از این رو امکان تغییراتی در پیش بینی ها خواهد بود، ولی آنچه اکنون مورد ارزیابی است، بارندگی پاییزی بوشهر کمتر از نرمال خواهد بود.

به گفته وی، میانگین بارندگی پاییزی بوشهر در دوره بلندمدت 103 میلیمتر است که طبق پیش بینی کنونی، 10 تا 20 درصد از این میزان در سه ماهه پاییز کاهش داریم.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر که با «خلیج فارس» گفتگو می کرد، ادامه داد: فصل پاییز در استان دیرتر از سایر نقاط کشور شروع می شود و اکنون بوشهر در فرایند تغییر فصل به پاییز هستیم، از این رو با ورود شرایط جوی پاییزی به استان، پیش بینی های هواشناسی با دقت بالاتر خواهد بود.

افزایش 35 درصدی بارندگی در سال گذشته

او افزود: استان بوشهر در سال آبی گذشته (مهر 97 تا شهریور 98)، 362 میلیمتر بارندگی داشته در حالی که میانگین بلندمدت 268 میلیمتر بوده و این نشان دهنده افزایش 35 درصدی بارش‌ها نسبت به میانگین بلندمدت است.

مدیرکل هواشناسی بوشهر ادامه داد: بیشترین میزان بارش با 484 میلیمتر در دیلم به ثبت رسیده و کمترین میزان با 217 میلیمتر مربوط به شهرستان عسلویه بوده است.

شکوهی پور بیان کرد: تنها شهرستانی که میزان بارندگی آن نسبت به میانگین بلند مدتش کمتر بوده نیز عسلویه بوده است.