پویاسامانه

کد خبر : 286674 تاریخ ثبت : 1398/7/9 15:36 نظرات تایید شده : 0

هواشناسی: شرجی در استان تا پایان هفته ادامه دارد

خلیج فارس:کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی‌شده با توجه به تداوم وزش بادهای جنوبی رطوبت هوا در این استان تا پایان هفته جاری ادامه داشته باشد.

به گزارش«خلیج فارس»؛محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده آرامش نسبی جو و دریا در بیشتر ساعت‌های شبانه‌روز در این استان است، همچنین در روز غبار محلی و شب تا اوایل صبح در برخی نقاط وقوع مه پدیده غالب این استان خواهد بود.

رطوبت بالای هوا در استان بوشهر تا پایان هفته جاری ادامه دارد

وی بابیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته رطوبت هوا در پنج شهر استان بوشهر از ۹۰ درصد بالاتر رفت افزود: در این مدت خارگ، گناوه و دیلم به ترتیب رطوبت ۱۰۰، ۹۷ و ۹۶ درصدی تجربه کردند و رطوبت هوا در بوشهر و عسلویه نیز به ترتیب به ۹۲ و ۹۱ درصد رسید.

وی با اشاره به اینکه جزیره خارگ برای سومین روز متوالی است که رطوبت ۱۰۰ درصدی را تجربه می‌کند اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد در برخی نقاط پدیده مه و کاهش دید و در برخی ساعت‌ها همراه با افزایش ابر پیش‌بینی‌شده است.

انصاری بابیان اینکه در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر به‌طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ کیلومتر و در ساعت‌هایی از روز تا ۳۶ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی‌شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش شاخص‌های ناپایداری، احتمال رشد ابر و وقوع ناپایداری‌های همرفتی (محلی) در روزهای پایانی هفته دور از انتظار نیست.

-->