پویاسامانه

کد خبر : 286476 تاریخ ثبت : 1398/7/8 21:12 نظرات تایید شده : 0

پلیس: ۷۳۰۰ خودرو شوتی در بوشهر توقیف شد

خلیج فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال هفت هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو شوتی (خودرو سواری تندرو ویژه حمل کالای همراه ملوان) در این استان توقیف شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سردار خلیل واعظی دوشنبه شب در نشست خبری به مناسب هفته نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران افزود: توقیف این شمار خودرو شوتی نشان از مشکل اقتصادی این افراد و نبود شغل است که منجر شده تا برخی از رانندگان به این حرفه روی بیاورند.

وی بیان کرد: در این حوزه مشکل تنها با توقیف و جریمه خودروهای شوتی حل نمی‌شود و باید کالای همراه ملوان متناسب با دستور دولت ساماندهی شود.

واعظی ادامه داد: چندی پیش یک برنامه پیشنهادی به شورای امنیت ملی ارائه شده و تمام ابعاد خودروهای شوتی در آن لحاظ شده و در آینده نزدیک نشستی در این زمینه در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: در این زمینه باید ابتدا موضوع کالای همراه ملوان حل شود و ثبت انبار کالاها پس از خروج از گمرک محقق شود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در این زمینه نشستی نیز با حضور فرماندهان انتظامی چند استان کشور با دستگاه‌های مرتبط با کالای همراه ملوان برگزار می‌شود.

واعظی یادآورشد: بزودی پلیس در گمرک بوشهر مستقر می شود و سپس شاهد استقرار پلیس در گمرک‌های دیلم و گناوه خواهیم بود.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه ابتدایی امسال ۷۲ فقره انواع جرم‌های اقتصادی به ارزش یکهزار و ۵۸۰ میلیارد و ۸۲۷ میلیون ریال در استان کشف شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد هفت درصدی دارد.

واعظی یادآورشد: در کشفیات کالای قاچاق نیز از ابتدا سال جاری تاکنون با افزایش ۶۱ درصدی در مقایسه با سال گذشته شاهد کشف یکهزار و ۲۹۰ میلیارد ریال کالای قاچاق بودیم.

وی افزود: در ارتباط با کشف سوخت قاچاق و مواد دخانیاتی نیز به ترتیب شاهد افزایش ۳۸۹ و ۱۴۲ درصدی هستیم.

واعظی در ارتباط با ویژه برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در استان بوشهر نیز گفت: در این هفته ۳۵ برنامه شاخص در سطح استان اجرا می‌شود که از جمله آنها می‌توان به غبارروبی گلزار شهدا، صبحگاه مشترک نیروی انتظامی با نیروهای مسلح استان در حضور مسئولان سیاسی و مذهبی اشاره کرد.

وی عنوان کرد: ارائه گزارش فرماندهان انتظامی شهرستان‌ها در مصلی نماز جمعه، برپایی نمایشگاه آسیب‌های فضای مجازی و کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان در مدارس، بازدید کارکنان و خانواده‌های آنها از موزه مردم شناسی از دیگر برنامه‌های محوری هفته نیروی انتظامی در استان بوشهر است.

واعظی یادآور شد: دیدار چهره به چهره با مردم، نشست با مدیران شرکت های حفاظتی، نشست با خانواده‌های شهدا، برگزاری همایش تجلیل از نمونه‎های ترافیکی، نشست با سازمان های مردم نهاد و مانور شهری موتورسیکلت‌های قانون مند از جمله برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در استان بوشهر است.

وی بیان کرد: از آنجا که رهبر معظم انقلاب در گفته‌های خود همواره به پلیس هوشمند و امین بودن آن در نزد مردم تاکید داشته برنامه‌های هفته نیروی انتظامی با شعار "پلیس هوشمند، امین مردم" برگزار می‌شود.

واعظی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: از جمله عمده موفقیت‌های نیروی انتظامی استان بوشهر در شش ماهه امسال در سطح کشور می‌توان به کسب رتبه برتر در اشراف فرماندهی نیروی انتظامی، کسب رتبه پژوهشی بیانیه گام دوم در نیرو انتظامی، کسب رتبه برتر برای پلیس فتا استان، کسب رتبه برتر در آموزش، سلامت اداری ، رده برتر در مهارت آموزی کارکنان وظیفه و رتبه برتر در کشف جرم توسط پلیس آگهی استان اشاره کرد.

وی در ارتباط با آمار صدور گذرنامه نیز گفت: در طول شش ماه گذشته ۷۴ هزارگذرنامه صادر و هشت هزار و ۲۵۴ مورد تمدید گذرنامه در سطح استان انجام شده که این آمارها در مقایسه با سال گذشته افزایش چشمگیری تجربه کرده است.

کلمات کلیدی خبر : خلیل واعظی شوتی قاچاق
-->