پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1919020 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2910976
کد خبر : 286457 تاریخ ثبت : 1398/7/8 19:30 نظرات تایید شده : 6
در نشست خبری مطرح شد؛

رییس "پلیس راهور" بوشهر رد کرد، فرمانده انتظامی استان تایید

خلیج فارس: برخی از رانند‌‌‌‌‌‌‌گان خود‌‌‌‌‌‌‌روهای سنگین این حق را به خود‌‌‌‌‌‌‌ می دهند که خود‌‌‌‌‌‌‌روهایشان را تا پشت د‌‌‌‌‌‌‌رب محل زند‌‌‌‌‌‌‌گی خود بیاورند‌‌‌‌‌‌‌ و همین امر باعث مشکلات بسیاری د‌‌‌‌‌‌‌ر رفت و آمد‌‌‌‌‌‌‌ برخی شهروند‌‌‌‌‌‌‌ان به ویژه در کوچه ها شد‌‌‌‌‌‌‌ه است.

خلیج فارس: یکی از مشکلاتی که سال هاست برخی شهروندان بوشهری با آن رو به رو هستند‌‌‌‌‌‌‌، پارک گاه و بیگاه خود‌‌‌‌‌‌‌روهای سنگین د‌‌‌‌‌‌‌ر بعضی کوچه پس کوچه های شهر است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ برخی از رانند‌‌‌‌‌‌‌گان خود‌‌‌‌‌‌‌روهای سنگین این حق را به خود‌‌‌‌‌‌‌ می دهند که خود‌‌‌‌‌‌‌روهایشان را تا پشت د‌‌‌‌‌‌‌رب محل زند‌‌‌‌‌‌‌گی خود بیاورند‌‌‌‌‌‌‌ و همین امر باعث مشکلات بسیاری د‌‌‌‌‌‌‌ر رفت و آمد‌‌‌‌‌‌‌ برخی شهروند‌‌‌‌‌‌‌ان به ویژه در کوچه ها شد‌‌‌‌‌‌‌ه است.

از سوی د‌‌‌‌‌‌‌یگر، توقف خودروهای حامل فرآورده های سوختی در نزدیکی منازل شهروندان، خطرات خاص خود را دارد و اغلب آنها در سحرگاه باید زمان طولانی روشن بمانند تا موتورشان برای حرکت گرم شده که آلودگی صوتی و زیست محیطی نصیب همسایگان می کند.

همچنین اواخر شب معابر اصلی د‌‌‌‌‌‌‌رون شهر محل جولان کامیون ها و تریلرهایی می شود که جان شهروند‌‌‌‌‌‌‌ان بوشهری را به مخاطره می اندازد.

خبرنگار «خلیج فارس» در نشست خبری فرمانده انتظامی استان که روسای پلیس های تخصصی بوشهر نیز حضور داشتند، این موضوع را مطرح کرده و از اینکه پلیس راهور و شورای ترافیک استان در زمینه این مشکل عملکرد مناسبی ندارند، انتقاد نمود.

سردار واعظی فرمانده انتظامی استان این مشکل را تایید کرد و از فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی بوشهر خواستار برنامه ریزی برای کاهش این مشکل شد.

با این حال، سرهنگ کشکولی فرمانده پلیس راهور طی توضیحاتی بیان کرد: چندان مشکلی در این خصوص وجود ندارد و حضور خودروهای سنگین در محلات چندان پررنگ نیست.

در همین حال فرمانده انتظامی استان تایید کرد که توقف خودروهای سنگین در کوچه و محلات بوشهر خصوصا در جنوب شهر زیاد است و گلایه های مردمی در این خصوص وجود دارد که بعضا حادثه آفرین است.

سردار واعظی در پایان به رییس پلیس راهور بوشهر برای پیگیری و گزارش اقدامات در این خصوص تاکید کرد.

کشف بیش از 158 میلیاردتومان جرایم اقتصادی در استان

فرمانده انتظامی استان بوشهر همچنین در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: از ابتدای سالجاری 72 فقره انواع جرائم اقتصادی با ارزش 158 میلیارد و 728 میلیون تومان کشف شده است.

به گفته وی، ارزش این جرایم نسبت به سال گذشته 7 درصد افزایش یافته است.

توقیف 7300 خودروی شوتی در استان

سردار واعظی همچنین درخصوص سوالی درباره اقدامات پلیس درخصوص خودروهای شوتی گفت: این موضوعی اقتصادی است و باید موضوعات اقتصادی آن مثل قانون ته لنجی حل شود.

وی با اشاره به اینکه پیشنهادات خود را برای ساماندهی ته لنجی و حل مشکل خودروهای شوتی به شورای امنیت کشور ارسال کرده ایم اظهار داشت: از ابتدای امسال 7300 خودروی شوتی در استان توقیف شده که بی سابقه است، اما برای حل مشکل باید قوانین ته لنجی و گمرکی به نحوی اصلاح شود که کالاها ثبت انبار شده و مشمول قاچاق نشده یا در استان مصرف شود، اما همه می دانیم که کالای ته لنجی اغلب برای خارج استان است و باعث شده تا حمل آن به خودروهای شوتی سپرده شود که حوادثی برای مردم و رانندگان آن در پی دارد.

افزایش تشویق پلیس توسط مردم

سردار واعظی با اشاره به رتبه برتر پلیس بوشهر در صحت آمار، سلامت اداری و کشف جرایم که براساس اعلام ناجا بوده، ادامه داد: همچنین در حوزه پاکسازی فضای مجازی، پلیس فتا بوشهر در ۶ ماهه اول سال جاری جز استان های برتر بوده است.

وی اظهار کرد: درخصوص سامانه 197 که به پیام های مردمی درباره عملکرد پلیس اختصاص دارد، شاهد افزایش میزان تشویق های مردمی طی سالجاری و کاهش 30 درصدی انتقادات بوده ایم.

وی با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی افزود: امسال حدود ۳۵ برنامه عمده با شعار "پلیس هوشمند، امین مردم" برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری برای هفته نیروی انتظامی در نظر گرفته شده که از این جمله غبارروبی مزار شهدا، پیاده روی خانوادگی، میز خدمت، برگزاری صبحگاه مشترک، حضور کارشناسان نیروی انتظامی، پلیس آگاهی، فتا و مواد مخدر و برگزاری جلسات آموزشی در مدارس، مانور شهری، دیدار عمومی و برگزاری گردهمایی با تشکل های مردمی است.

رییس پلیس استان بوشهر اظهار کرد: با آغاز ماه مهر طرح پاکسازی محلات اطراف مدارس و تقویت گشت های انتظامی صورت گرفته که تاثیر بسیار خوبی داشته است.