پویاسامانه

کد خبر : 285674 تاریخ ثبت : 1398/7/4 18:08 نظرات تایید شده : 0

اجرای ۱۴۲ پروژه بهداشتی درمانی در استان بوشهر

خلیج فارس: معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد پروژه‌های بهره‌برداری شده یا آماده بهره‌برداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۱۴۲ پروژه است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ ایرج بیژنی ظهر پنجشنبه در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: از این پروژه‌ها ۱۸ پروژه پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارد و پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی زیر ۸۰ درصد تعداد ۱۶پروژه است.

اجرای ۱۴۲ پروژه بهداشتی درمانی در استان بوشهر

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های بهداشتی درمانی سطح استان شامل مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه سلامت و خانه بهداشت است که در شش شهرستان به‌صورت کامل انجام‌شده، در دو شهرستان تا پایان سال ۹۸ انجام و دو شهرستان دیگر نیز تا پایان سال ۹۹ انجام خواهد شد.

پیشرفت ۷۰ درصدی اورژانس هسته‌ای بوشهر

بیژنی بیان داشت: از جمله پروژه‌های ویژه در حال اجرای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر شامل اورژانس عمومی و هسته‌ای بوشهر با زیربنای هشت هزار و ۳۰۰  و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشکده پزشکی و دندان پزشکی  با زیربنای ۱۹ هزار مترمربع و با ۶۹ درصد پیشرفت فیزیکی، بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی بوشهر با زیربنای۱۷ هزار و ۲۶۰ مترمربع که در مرحله تجهیز کارگاه و زیرسازی بوده و نیز بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان با زیربنای ۱۷ هزار مترمربع و پیشرفت فیزیکی ۳۵ از دانشگاه است.

بیژنی اظهار داشت: کلینیک ویژه بوشهر قرارداد BOT با بخش خصوصی با زیربنای شش هزار و ۵۰۰ مترمربع و با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد، خوابگاه دانشجویی ۲۴۰ نفره با زیربنای هزار و ۶۵۰ مترمربع و پیشرفت ۱۰۰ درصدی آماده افتتاح، توسعه بیمارستان امام حسین اهرم با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد و نیز توسعه بیمارستان زینبیه خورموج با زیربنای هزار و ۵۰۰ مترمربع که در مرحله پیشرفت تجهیز کارگاه و زیرسازی است از دیگر پروژه‌های ویژه دانشگاه محسوب می‌شود.

وی در خصوص توسعه بیمارستان دیلم گفت: پروژه توسعه بیمارستان دیلم توسط خیرین در دست اجرا بوده که بخش‌های دیالیز، زایشگاه و تالاسمی افتتاح‌شده، بخش ICU,NICU,CCU با زیربنای هزار و ۳۰۰ مترمربع و پیشرفت ۷۰ درصدی و همچنین بخش اورژانس با زیربنای هزار مترمربع در دست اجرا است.

اصلاح ساختار سازمانی دانشگاه

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی دانشگاه شامل حوزه ستادی، بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی درمانی، مراکز جامع سلامت بر اساس برنامه‌ریزی مرکز توسعه وزارت متبوع، اجرای مهندسی مشاغل در دانشگاه بر اساس آخرین تغییرات ایجادشده در آیین‌نامه مهندسی مشاغل مصوب هیئت‌امنا ازجمله اقدامات معاونت توسعه دانشگاه است.

بیژنی افزود: اصلاح فرآیندهای سازمانی حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، اصلاح و ارتقای سامانه نظام پیشنهادات و پیگیری‌های لازم جهت لینک آن با سامانه وزارت متبوع و اقدامات لازم در خصوص افزایش مشارکت کارکنان در سامانه ثبت تجربه از طریق ساز و کارهای انگیزشی لازم از دیگر اقدامات این معاونت است.

وی اظهار داشت: اقدامات لازم در خصوص برنامه‌های تحول در نظام اداری منجر به کسب رتبه برتر در بین دستگاه‌های اجرایی استان در دو سال متوالی سال‌های ۹۶ و ۹۷ شده است.

نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، سیدکمال‌الدین‌شهریاری نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، رییس دانشگاه و معاونین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن ابن سینای این دانشگاه برگزار شد.

-->