پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24246944 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1308775
کد خبر : 285349 تاریخ ثبت : 1398/7/2 21:01 نظرات تایید شده : 0

فریب تبلیغات جعلی را نخورید

خلیج فارس: رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق تبلیغات جعلی کالا و خدمات در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازایسنا؛ سرگرد «علی‌رضا یعقوبی» اظهار کرد: یکی از شگردهای کلاهبرداران در فضای مجازی برای کلاهبرداری مالی از شهروندان، تبلیغ جعلی جهت فروش کالا و یا ارائه خدمات است.

وی افزود: در این روش کالا و یا خدماتی با قیمت بسیار پائین تر از حد معمول در سایت ها و فروشگاه های اینترنتی مثل دیوار، شیپور و... به تبلیغ گذاشته می‌شود.

رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام ادامه داد: بعد از اینکه شهروندان برای خرید کالا با فروشنده تماس می گیرند، از آنها درخواست می شود به علت بعد مسافت و عدم امکان ملاقات حضوری خریدار و فروشنده، مبلغی را به عنوان پیش پرداخت و یا بیعانه برای فروشنده واریز کنند. پس از واریز وجه فروشنده بلافاصله تبلیغات کالا را در کانال حذف و شماره تماس خود را نیز خاموش می نماید.

یعقوبی گفت: کلاهبرداران در این روش تصاویری از بارنامه جعلی و یا حتی شماره تلفن فرد دیگری به عنوان راننده کامیون حمل بار برای خریدار ارسال می کنند تا اعتماد وی هرچه بیشتر جلب شود.

وی تصریح کرد: شهروندان عزیز سعی کنند قبل از واریز هرگونه وجه به حساب فروشندگان، حتی المقدور هویت فروشنده را شناسایی و یا اینکه کالا را روئیت نمائید. اما بهترین اقدام این است که پس از روئیت کالا و بررسی صحت و سقم آن نسبت به واریز هزینه اقدام نمائید تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوید.

کلمات کلیدی خبر : تبلیغات جعلی
-->