پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27518300 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23434491
کد خبر : 284811 تاریخ ثبت : 1398/6/31 11:03 نظرات تایید شده : 46
یادداشت خوانندگان؛

مدافع حقوق کارگران کجایی؟! دقیقاً کجایی؟!

خلیج فارس: انتظار ‌می‌رود اداره کار استان بوشهر با شفاف سازی درخصوص بازرسی‌هایش از دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان گنجی، پاسخگوی ابهامات موجود درباره عملکرد خود و به وجود آمدن چنین مشکلاتی باشد.

مصطفی یوسفی

هر از چند گاهی خبر تجمع یا تحصن تعدادی از کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌هایشان منتشر می‌شود. از هپکو و هفت تپه گرفته تا همین صدرا و پارس جنوبی خودمان.
واقعاً گیر کار کجاست؟! فقط مدیران این شرکت ها مقصر هستند یا مشکل ساختاری و سیاستگذاری های اشتباه هم موثر است؟

برای پاسخ به این مسئله، یکی از مواردی که اخیراً در استان مطرح و خبرساز شد را بررسی می‌کنیم؛ «کارگران اوتی».

اوایل تابستان بود که انتشار عکسی در فضای مجازی استان واکنش ها را برانگیخت و آن پارچه نوشته‌ زرد رنگی بود نهایتاً دو متری که نوشته بود: «ریاست محترم بیمارستان شهید گنجی برازجان و رئیس محترم شبکه بهداشت و درمان دشتستان. جمعی از نیروهای اوتی یا ساعتی بیمارستان به مدت 3 سال کار بدون بیمه و به مدت 10 ماه حقوق دریافت نکرده اند. لطفاً نسبت به حقوق این عزیزان زحمت کش اقدام نمایید. با تشکر نیروهای ساعتی بیمارستان شهید گنجی». همین قدر ساده و متواضعانه.

البته مواردی همچون ساعات کاری بیش از 300 ساعت در ماه و حقوق یک میلیون تومانی هم از دیگر مشکلات این نیروها بود.

پس از انتشار این عکس، فعالین اجتماعی، برخی از تشکل‌ها و امام جمعه برازجان موضع گرفتند و خواستار رسیدگی به حقوق کارگران بودند.

اما مسئله اصلی در پاسخ مسئولین دانشگاه علوم پزشکی به این مطالبات نهفته بود. این دانشگاه طی اطلاعیه ای اعلام کرد: «این دسته از همکاران "هیچ‌گونه قراردادی" با بیمارستان‌های تابعه علوم پزشکی استان بوشهر ندارند و به صورت "ساعت کاری" در بیمارستان همکاری می‌کنند.»

همچنین ماریا خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در مصاحبه ای اعلام کرد: «در سالیان گذشته تعدادی نیرو "بدون انجام هیچ مصاحبه ای و یا آزمون" در بیمارستان جذب شده اند، یعنی "هیچگونه گزینشی" صورت نگرفته است. حتی مدرک این افراد مرتبط نبوده و به درد بیمارستان نمی خورد... بدون اخذ مجوز امکان پرداخت بیمه برای این نیروها وجود ندارد. جذب نیروهای اوتی در بیمارستان نیز "قانون مند نبوده" اما قول ساماندهی آنان را می دهم.»

در این پاسخ‌ها مسئولین دانشگاه علوم پزشکی به چندین مورد تخلف از قانون اذعان می‌کنند. (که البته آغاز تخلف در دوره مدیران قبلی بوده).

1 طبق تعریف قانون کار، «قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد».

پس عنوان قرارداد الزاماً به قرارداد کتبی اطلاق نمی‌شود و می‌تواند شفاهی باشد؛ و همین توافق شفاهی کافیست تا قرارداد کارگر و کارفرما مشمول ضوابط قانون کار شود. اگر چنین نباشد و ادعا شود هیچگونه قراردادی -ولو شفاهی- وجود ندارد، جرم سنگین‌تری متوجه مسئولین مربوطه خواهد بود، یعنی تخلف از بند 4 اصل 43 قانون اساسی: «رعايت آزادي انتخاب شغل و عدم اجبار افراد به كاري معين و جلوگيري از بهره‌كشي از كار ديگري‌».

2 طبق قانون کار، رعایت حداکثر ساعات کار، حداقل حقوق، بیمه، پرداخت کارمزد اضافه کاری، حق عائله مندی، حق مسکن و خواروبار و... از طرف کارفرما الزامی است. نمی‌شود به این بهانه که قرارداد کتبی وجود ندارد، کارگر را از این حقوق قانونی محروم کرد.

3 چون در شرایط اقتصادی کارگران، ممکن است آنها ناچاراً در برابر قواعد و شرایط ظالمانه و غیرقانونی کارفرما کوتاه ‌بیاید تا بتواند معیشت حداقلی برای خود و خانواده اش فراهم کند، قانون برای حمایت از حقوق کارگران، در  ماده 1- بند 11 از آیین دادرسی کار عنوان می‌کند، برخی موارد حتی با توافق نیز نمی‌توان از اجرای آنها خودداری نمود؛ مانند رعایت حداقل مزد قانونی و رعایت حداکثر ساعات قانونی کار. پس محرومیت داوطلبانه کارگر از حق قانونی‌اش، امکان پذیر نیست.

4 دانشگاه علوم پزشکی در زمینه بکارگیری این نیروها تخلف داشته؛ اینکه بدون رعایت ضوابط و قانون نیرو جذب گردیده تخلفی است که در جای خود باید رسیدگی شود، اما قطعاً این تخلف مجوزی برای تخلفات دیگر و تضییع حقوق کارگر نمی‌باشد.

اما پرسش مهم‌تر این است که دانشگاه علوم پزشکی چطور توانسته این تخلفات را انجام دهد و چندین سال این روند غیرقانونی ادامه پیدا کند؟! اگر همین اعتراض ساده کارگران نبود، این همه تخلف آشکار می‌شد؟! آن هم در جایی که پای سلامت و جان مردم در میان است! چه چیزی مجوز این همه تخلف بوده است؟! مقصر اصلی کیست؟!

براساس ماده 96 قانون کار، نظارت بر اجرای صحیح مقررات قانون کار و آیین نامه ها، نظارت بر اجرای مقررات حمایتی مربوط به مدت کار، مزد، رفاه کارگر از وظایف بازرسی اداره کار است. این بازرسی‌ها باید به صورت مستمر، همراه با تذکر اشکالات و معایب و نواقص باشد. همچنین با توجه به اینکه گزارش بازرسین اداره کار در حکم گزارش ضابطین دادگستری است، تقاضای تعقیب متخلفان در مراجع صالح نیز توسط این اداره می‌تواند انجام ‌گیرد.

با قدرت و اختیاراتی که قانون کار و در واقع ساختار قانونی کشور به اداره کار داده، این نهاد را مدافع حقوق کارگران معرفی کرده است.

حال باید از این مدافع حقوق کارگران پرسید آیا طی این سال‌ها از بیمارستان شهید گنجی و دانشگاه علوم پزشکی بازرسی انجام نداده است؟! یا اینکه آنها پنهان کاری کرده یا مدارک خلاف واقع در اختیار اداره کار گذاشته‌اند؟! یا اداره کار بازرسی کرده، به تخلف هم احیاناً رسیده، ولی در قبال آنها بنا به دلایلی سکوت کرده است؟!

انتظار ‌می‌رود اداره کار با شفاف سازی درخصوص بازرسی‌هایش از دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان گنجی، پاسخگوی ابهامات موجود درباره عملکرد خود و به وجود آمدن چنین مشکلاتی باشد.

از مسیر چنین شفافیتی است که می‌توان دلایل بخش عمده‌ای از مشکلات کارگری را شناسایی کرد.

-->