پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32201141 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51494547
کد خبر : 283150 تاریخ ثبت : 1398/6/20 19:17 نظرات تایید شده : 0

نیاز مداوم بیماران بوشهری به تزریق خون

خلیبج فارس: مدیرکل انتقال خون بوشهر عنوان کرد: از آنجا که در بوشهر بیمارانی داریم که به طور مکرر به تزریق خون احتیاج دارند پس نیاز به خون و فرآورده های خونی همواره احساس می شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ نرگس عبیدی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ۳۰۳ نفر به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد ۲۳۰ نفر موفق به اهدای خون، پلاکت و پلاسما شدند.

وی افزود: میزان اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یا کاهش نداشته است.

مدیرکل انتقال خون بوشهر در خصوص سلامت خون های اهدایی گفت: آزمایشات هپاتیت، ایدز، سفلیس، و آزمایش گروه بندی خون بر روی خون های اهدایی انجام می شود و در صورتی که جواب آزمایشات منفی باشد سلامت خون تایید می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: از آنجا که در بوشهر بیمارانی داریم که به طور مکرر نیاز به تزریق خون دارند پس نیاز به خون و فرآورده های خونی همواره احساس می شود، لذا اهدا کنندگان با اهدای خون مستمر ضمن ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه، به این بیماران زندگی دهند.

عبیدی با اشاره به اینکه بیماران مبتلا به تالاسمی و یا سرطان مرتبا به خون احتیاج دارند، تاکید کرد: به دلیل نیاز این بیماران از مردم و شهروندان عزیز درخواست دارم که به صورت مستمر و مداوم به پایگاه های تعیین شده به منظور اهدای خون مراجعه نمایند.

وی بیان کرد: اگر فرد یا افرادی به هر دلیل توانایی اهدای خون را ندارند مبلغ فرهنگ اهدای خون برای تشویق جامعه به این کار معنوی و بزرگ باشند.

 کلمات کلیدی خبر : نرگس عبیدی خون