پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9554351 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2804093
کد خبر : 283030 تاریخ ثبت : 1398/6/20 10:46 نظرات تایید شده : 1

برگزاری «شب‌های عطر عاشقی» همزمان با شب عاشورا+تصاویر

خلیج فارس: ویژه‌برنامه «شب‌های عطر عاشقی» همزمان با شب عاشورا با حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر؛ محمدصادق سعیدی در حاشیه این آیین گفت: برنامه «شب‌های عطر عاشقی» از هفتم تا سیزدهم محرم هر شب از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در میدان انقلاب با مشارکت گروه‌های مردمی برگزار می‌شود.

سعیدی در ادامه با بیان اینکه در این مراسم، آیین‌های عزاداری سنتی بوشهر (سنج و دمام، تعزیه و...)، نوحه‌خوانی، مارش عزا و...اجرا می‌شود، افزود: در کنار این آیین‌ها، برگزاری نمایشگاه عکس «روایت زندگی شهدای کربلا»، غرفه مشاوره خانواده، غرفه نقاشی کودک برگزار و پخش نذورات میان مردم عزادار بوشهری تقسیم می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: ایام عزاداری حسینی فرصتی مغتنم برای تمرین انسانیت است؛ چراکه با تعمق در مکتب حسین، پی می‌بریم که اساس و پایه آن بر آزادگی، انسانیت، رضا، شجاعت و بردباری گذاشته شده است؛ ویژگی‌هایی که لازمه انسان بودن است. از این‌رو تمام تلاش ما بر این است که پیام‌های عبرت‌آموز کربلا را به جامعه منتقل و دل‌ها را بیش از پیش حسینی کنیم.

یادآوری می‌شود، در این ویژه‌برنامه که همزمان با عاشورای حسینی برگزار شد، طاهره شمشیری (رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی) و ندا عبدالله‌زاده (رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی) حضور داشتند.

ویژه‌برنامه «شب‌های عطر عاشقی» از هفتم تا سیزدهم محرم هر شب از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در میدان انقلاب بوشهر برگزار می‌شود.

 

کلمات کلیدی خبر : شب‌های عطر عاشقی عاشورا
-->