پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9830388
کد خبر : 282900 تاریخ ثبت : 1398/6/19 12:11 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه بوشهر: کربلا مدرسه‌ای کامل است

خلیج فارس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم عبرت‌آموزی از واقعه عاشورا گفت: کربلا مدرسه‌های کامل با درس‌های فراوان است که باید از آن درس گرفت.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح سه‌شنبه در جمع عزاداران بوشهری اظهار داشت: عاشورا دارای درس‌های بسیار بزرگی برای همگان است که باید سرلوحه همه افراد باشد.

کربلا مدرسه‌ای کامل است/ لزوم عبرت‌آموزی از واقعه عاشورا

وی از کربلا به عنوان یک مدرسه با درس‌های فراوان یاد کرد و ادامه داد: نگرش‌های مختلفی از کربلا مشاهده می‌شود که از جمله نگرش امیدواری و یا لغزش است که به امیدواری را در حر و لغزش را در عمر سعد می‌توان دید.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه انسان موجودی تحول‌گرا است، خاطرنشان کرد: انسان موجودی فوق العاده سیال بوده و به همین دلیل در متون فاخر دین و عقلانیت دینی بیان شده که هیچ‌گاه انسان خوب نباید مغرور به خوبی خود شود.

وی با بیان اینکه انسان هیچ‌گاه نباید از تحول در خود ناامید باشد، اضافه کرد: انسان‌های فرهیخته باید مراقب باشند دچار لغزش نشوند و افراد دارای چالش شخصیتی نیز نباید از بازگشت خود ناامید باشند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه انسان همواره باید سعی در اجتناب از ناامیدی داشته باشد تصریح کرد: ناامیدی از آینده خود بزرگ ترین گناه نزد خداوند است و باید از آن پرهیز کرد.

-->