پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32558213 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51850984
کد خبر : 282887 تاریخ ثبت : 1398/6/19 09:57 نظرات تایید شده : 0

بوریس جانسون باز هم شکست خورد

خلیج فارس: نمایندگان پارلمان بریتانیا همزمان با شروع تعلیق پنج هفته ای کار این مجلس، بار دیگر درخواست دولت برای برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرده اند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ در مجموع ۲۹۳ نماینده به طرح نخست وزیر برای انتخابات فوری رای دادند که خیلی از کمتر از آرای لازم برای تصویب آن بود.

بوریس جانسون باز هم شکست خورد

پیشتر نمایندگان تایید کردند که از درخواست دولت برای برگزاری انتخابات در روز ۱۵ اکتبر حمایت نمی کنند، و پافشاری کردند قانونی که خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا را مسدود می کند باید اجرا شود.

نمایندگان به بوریس جانسون هشدار داده اند در صورت سرپیچی از اجرای این قانون ممکن است با شکایت حقوقی مواجه شود.

اعضای کابینه جانسون که به تازگی نخست وزیر شده این قانون را "بی مایه" توصیف کرده اند و در برابر اجرای آن مقاومت نشان داده اند.

قوانین بریتانیا در حال حاضر تصریح می کند که این کشور باید تا روز ۳۱ اکتبر اتحادیه اروپا را ترک کند، صرف نظر از اینکه برای خروج توافقی با بروکسل امضا شده باشد یا نه.

اما مصوبه تازه، این قانون را تغییر می دهد و نخست وزیر را وادار می کند برگزیت را تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ عقب بیاندازد مگر آنکه تا روز ۱۹ اکتبر یک توافق - یا خروجی بدون توافق - از سوی نمایندگان تصویب شود.

لورا کونسبرگ ادیتور اخبار سیاسی بی بی سی می گوید که هرچند دفتر نخست وزیر پافشاری می کند قصد شکستن این قانون تازه را ندارد، اما مشغول تلاش برای یافتن راه هایی برای دور زدن آن است.

نخست وزیر گفت که دولت از دوره تعلیق پارلمان برای پیش بردن مذاکرات با اتحادیه اروپا استفاده می کند و همزمان "برای خروج بدون توافق آماده می شود."

او گفت: "مهم نیست این پارلمان چه ترفندهایی برای بستن دست های من اختراع می کند، من برای رسیدن به توافقی برای تامین منافع ملی خواهم کوشید... این دولت دیگر برگزیت را عقب نخواهد انداخت."

رای گیری تازه، ششمین شکست برای جانسون در مجلس عوام بود.