پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9830612
کد خبر : 282861 تاریخ ثبت : 1398/6/18 18:36 نظرات تایید شده : 0

برگزاری نمایشگاه عکس «روایت زندگی شهدای کربلا»+تصاویر

خلیج فارس: نمایشگاه عکس «روایت زندگی شهدای کربلا» از سری ویژه‌برنامه‌های عاشورایی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بندر بوشهر در مساجد، تکایا و برخی از میادین شهر از روز اول محرم برپا شده است.

به‌گزارش«خلیج فارس» به نقل از واحد تولید محتوا و رسانه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر ؛ در این نمایشگاه که برای نخستین بار در این سطح برگزار می‌شود، تصاویری از قیام عاشورا و شخصیت‌ها و شهدای کربلا به‌همراه متن‌نوشته به نمایش گذاشته شده که با استقبال خوبی از سوی مردم روبه‌رو شده است.
یک شهروند در بازدید از این نمایشگاه در مسجد فاطمه زهرا (مرکز شهر) گفت: برای نخستین بار است که شاهد برگزاری چنین نمایشگاهی در سطح شهر در ایام محرم و آن هم در فضای باز هستم. با دیدن تصاویر آن همه صحنه‌های کربلا در مقابل چشمانم زنده شد؛ به‌گونه‌ای که منقلب شدم.

این بانوی جوان که به همراه همسرش از نمایشگاه دیدن می‌کرد، در ادامه با تاکید بر اینکه آنقدر تصاویر انتخابی گویاست که اگر متن نوشته‌های آن به زبان بین‌المللی درج شده بود، بی‌تردید هر نامسلمانی با دیدن و خواندن متن عکس‌ها مسلمان می‌شد، افزود: بدون اغراق می‌گویم با دیدن تک‌تک عکس‌ها از مکتب حسین درس صبوری می‌گیرم.

وی با تحسین کیفیت تصاویر به نمایش گذاشته، تصریح کرد: طراحی، فونت، رنگ، انتخاب عنوان و مطالب با عکس همخوانی دارد و این نشان از این دارد که در پشت کار یک ایده امروزی و خلاقانه وجود دارد.

مهسا لطیفیان در ادامه با تاکید بر اینکه برگزاری چنین رویدادهایی نقش موثری در اشاعه فرهنگ عاشورا ایفا می‌کنند، گفت: چون نسل امروز، نسلی است که اگر حافظه تصویری در زمینه فرهنگ دینی برای آنها ایجاد شود، علاقه‌مندی آنها به این حوزه بیشتر می‌شود.

این شهروند در پایان یادآور شد: با مشاهده این نمایشگاه متوجه شدم که در ارائه تصاویر از شیوه امروزی؛ یعنی تصویرسازی ذهنی استفاده شده که در حافظه بلندمدت فرد باقی می‌ماند. از ایده‌پرداز، اجراکننده و دست‌اندرکاران نمایشگاه عکس «روایت زندگی شهدای کربلا» بی‌نهایت تشکر می‌کنم که بخشی از قیام عاشورا را با زبان هنر به مردم روایت می‌کنند.

کلمات کلیدی خبر : روایت زندگی شهدای کربلا
-->