پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9476194 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2726189
کد خبر : 282838 تاریخ ثبت : 1398/6/18 15:33 نظرات تایید شده : 0

استان بوشهر غرق در عزا و ماتم شد

خلیج فارس: استان بوشهر در شب و روز تاسوعای حسینی غرق در عزا و ماتم شد و مراسم عزاداری سنتی در نقاط مختلف شهرها و روستاهای استان با حضور گسترده و پرشور مردم برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ مردم استان بوشهر همواره عشق و ارادت ویژه‌ای به اهل بیت داشته و در ایام محرم و صفر شاهد برگزاری مراسم و مجالس و برنامه‌های مختلف و متنوعی از جمله عزاداری سنتی در نقاط مختلف استان هستیم.

استان بوشهر غرق در عزا و ماتم شد/ برگزاری مراسم عزاداری سنتی

از جمله مراسم سنتی عزاداری در استان بوشهر می‌توان به مراسم سنج و دمام، سینه‌زنی سنتی، نعش گردانی، پامنبری، زنجیرزنی، طبخ و توزیع غذای نذری، روضه‌خوانی و . . . اشاره کرد.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر به خبرنگار مهر گفت: از ابتدای محرم تاکنون شاهد برگزاری مراسم باشکوه عزاداری مردم استان در نقاط مختلف هستیم که اقشار مختلف مردم خصوصا جوانان حضوری گسترده در این مراسم و مجالس داشته‌اند.

نوشاد نوشادی اضافه کرد: در شب و روز تاسوعا نیز برنامه‌های مختلفی از جمله سینه‌زنی و زنجیر زنی برگزار شده است و امروز شاهد برگزاری تجمع و حرکت دسته‌جات عزاداری در شهرهای مختلف استان هستیم.

وی بیان کرد:‌حرکت عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا از میدان قدس تا مصلی و با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت‌الله صفائی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی خبر : تاسوعای حسینی بوشهر
-->