پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21491648 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19856231
کد خبر : 282414 تاریخ ثبت : 1398/6/16 11:01 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه دیّر: وجود تشریفات در عروسی‌ها یکی از علل کاهش ازدواج

وجود تشریفات و خرج‌ اضافی در عروسی‌ها یکی از علل کاهش ازدواجخلیج فارس: امام جمعه دیّر با بیان اینکه تشریفات و خرج‌های اضافی را کنار بگذاریم، گفت: در زندگی اخلاق نیکو نیاز است و ضرورت دارد سبک زندگی اسلامی دینی را پیشه کنیم، زیرا خداوند روزی‌رسان است و نباید نگران باشیم.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ حجت الاسلام سید علی حسینی در جمع عزاداران حسینی در حسینیه اعظم شهر بردخون به رمز جاودانگی عاشورای حسینی اشاره کرد و اظهار داشت: در تاریخ حوادث بزرگی واقع شد و جنگ‌های زیادی اتفاق افتاد اما به دلیل اینکه پشتوانه دینی نداشت فراموش شدند.

امام جمعه دیّر افزود: جنگ تحمیلی هشت ساله بر ضد ایران پشتوانه دینی داشت و ادامه قیام حسینی بود که جاودانه ماند و بقیه جنگ‌ها به فراموشی سپرده شد و هیچ جنگی مانند حادثه عاشورا پرآوازه نشد و پس از قرن‌ها باز قیام سالار شهیدان رنگ تازگی دارد و هر روز بر عزاداران حسینی افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه هرساله میلیون‌ها دلداده عاشق با پای پیاده راهی زیارت امام حسین(ع) می شوند، اضافه کرد: اراده خداوند و اخلاص سالار شهیدان موجب ماندگاری قیام عاشورا و نهضت حسینی در تاریخ شد.

حسینی گفت: عده‌ای به دلیل ضعف ایمان از ازدواج و فرزندآوری امتناع می‌کنند و یکی از علل کاهش ازدواج در کشور وجود تشریفات و خرج‌های اضافی در عروسی‌ها است که مانع ازدواج جوانان در زمان مناسب می‌شود و جوان به سمت گناه می‌رود.

امام جمعه دیّر با بیان اینکه تشریفات و خرج‌های اضافی را کنار بگذاریم، افزود: در زندگی اخلاق نیکو نیاز است و ضرورت دارد سبک زندگی اسلامی دینی را پیشه کنیم، زیرا خداوند روزی‌رسان است و نباید نگران باشیم.

وی ابراز داشت: کار برای خدا ماندگار است و در عاشورا ارزش‌ها و شعارهایی دیده می‌شود که کهنه‌نشدنی است و امروز ملت‌های آزاده و مسلمان از این ارزش‌ها بهره می‌برد.

حسینی ادامه داد: ایران اسلامی در برابر دشمن مقابله می‌کند و با الهام از امام حسین(ع) هرکس اندیشه حسینی دارد با افرادی مانند یزید بیعت نمی‌کند و ما امروز در برابر آمریکا ایستاده‌ایم و این درسی است که از سالار شهیدان آموخته‌ایم.

امام جمعه دیر تصریح کرد: برخی می‌گویند مخارج ایام محرم را به جوانان بدهید اما اینگونه نیست، چرا که اگر افرادی به کار خیر می‌پردازند از مجالس حسینی درس گرفته‌اند و اگر این مجالس برچیده شود هیچ‌چیز نخواهیم داشت.

کلمات کلیدی خبر : ازدواج علی حسینی دیّر
-->