پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9661075 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2910298
کد خبر : 282006 تاریخ ثبت : 1398/6/13 12:07 نظرات تایید شده : 6
دانشگاه علوم پزشکی: پیگیر حل مشکل هستیم

پزشکان عمومی درمانگاه بیمارستان بوشهر دست از کار کشیدند

خلیج فارس: از هفته گذشته پزشکان عمومی از حضور در درمانگاه این بیمارستان خودداری کرده و در مراکز درمانی دیگر مشغول شده اند، اتفاقی که منجر به ارجاع بیماران سرپایی به بخش اورژانس بیمارستان می شود.

خلیج فارس: دیروز بابت سرماخوردگی به بیمارستان خلیج فارس مراجعه کردم، اما گفتند فعلا پزشک عمومی نداریم و مرا به بخش اورژانس هدایت کردند در حالی که ضرورت نداشت بابت این مورد ساده در میان بیماران بدحال و بعضا تصادفی حاضر شوم.

‎به گزارش «خلیج فارس»؛ این پیام یکی از مخاطبان در خصوص عدم حضور پزشکان عمومی در درمانگاه بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان بزرگترین مرکز درمانی استان می باشد اتفاقی که منجر به ارجاع بیماران سرپایی به بخش اورژانس بیمارستان می‌باشد.

تماس با عاطفه اسفندیاری رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس برای کسب توضیحاتی درباره این مشکل بی نتیجه بود، طوری که وی بدون ارائه توضیح دقیقی درباره اینکه آیا تغییری در روند فعالیت درمانگاه بیمارستان رخ داده یا خیر، بیان کرد: ( آنچه شما اعلام می کنید درست نیست و من بیش از این به صورت تلفنی نمی توانم پاسخگو باشم و باید فردا حضوری به دفترم مراجعه کنید).

دقایقی بعد، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با خبرنگار (خلیج فارس) تماس گرفته و با اشاره به تماسی که از سوی رییس بیمارستان با وی درباره پیگیری خبرنگار ما انجام شده، توضیحاتی درباره مشکل پیش آمده ارائه کرد.

سیدمجید حسینی اظهار داشت: به علت کمبود پزشک عمومی (بعضاً تاخیر در پرداخت کارانه )در مقطعی تقسیم وظایف بین مجموعه متخصصین طب اورژانس و پزشک عمومی جهت پوشش کامل بخش اورژانس و درمانگاه انجام گرفت که با تدبیر لازم اندیشیده شده امکان پوشش هر دو بخش فراهم خواهد شد.

حسینی تصریح کرد: در پذیرش بیمارانی که نیازمند پزشک عمومی هستند خللی رخ نداده و بخش اورژانس و پزشکانی که در آن حضور دارند، خدماتی را به مراجعان ارائه می کنند تا مشکل حضور پزشکان عمومی مرتفع شود.

به گفته وی، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با انجام تدابیری در حال برطرف کردن این مشکل در آینده نزدیک است.

ضمن گلایه مندی از شیوه پاسخگویی رییس بزرگترین بیمارستان استان، صداقت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در پذیرش مشکل پیش آمده و ایجاد امیدواری برای رفع سریع این موضوع، انتظار می رود شروع به کار مجدد پزشکان عمومی، از ارجاع غیرضروری بیماران به بخش اورژانس جلوگیری نماید و شهروندان را در مسیر دریافت ساده ترین خدمات درمانی با مشکل مواجه نسازد.

 

-->