پویاسامانه

کد خبر : 280214 تاریخ ثبت : 1398/6/4 00:45 نظرات تایید شده : 3
مدیرکل بنیاد مسکن استان خبر داد:

آغاز ثبت نام برای 2300 هزار مسکن اجتماعی در بوشهر

خلیج فارس: طرح مسکن اجتماعی که سال ها در دستور کار دولت بوده، سرانجام از ایده به مرحله اقدام رسیده و قرار است 400 واحد مسکونی طی دو سال در کشور احداث شود.

خلیج فارس: طرح مسکن اجتماعی که سال ها در دستور کار دولت بوده، سرانجام از ایده به مرحله اقدام رسیده و قرار است 400 واحد مسکونی طی دو سال در کشور احداث شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این واحدهای مسکونی با اولویت اقشار متوسط جامعه در دستور کار قرار گرفته که مهمترین شرط آن، این است که فاقد مسکن باشند و البته تاکنون وام و تسهیلات بانکی نگرفته باشند.

مسئولان می گویند مسکن مهر آسیب شناسی شده تا مشکلاتش در این طرح تکرار نشده و نقاط قوت آن استفاده شود، طوری که در این پروژه جدید از ظرفیت خود مالکین استفاده می شود. به عبارتی کسانی که خودشان زمین دارند می توانند در این طرح ثبت نام کرده و از تسهیلاتی که برای ساخت و ساز درنظر گرفته شده، استفاده کنند. در خصوص فاقدین زمین هم مقرر شده بر اساس سهمیه اعلامی، زمین های مورد نظر را دولت تامین تا با مدیریت بنیاد مسکن در قالب تشکیل گروه‌های ساخت یا واگذاری به انبوه سازان، نسبت به ساخت و ساز اقدام  شود.

همچنین قرار است بعد از هفته دولت، سامانه اینترنتی برای نام نویسی متقاضیان شروع بکار کند تا متقاضیان پایش و آنهایی که واجد شرایط هستند، شناسایی شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر می گوید: در طرح اقدام ملی، سهم استان بوشهر ساخت 2300 واحد مسکونی است که عملیات اجرایی 250  واحد آن همزمان با هفته دولت آغاز می‌ شود.

حمید حیدری بریدی در نشستی خبری بیان کرد: متراژ این واحدها بین 80 تا 100 متر در نظر گرفته شده و 76 میلیون تومان هم تسهیلات دارد، علاوه بر آن بخشی هم از محل حساب ۱۰۰ کمک بلاعوض پرداخت شده تا با کمک آورده مردم این واحدها طی دو سال احداث شود.

وی بخش دیگری از توسعه مسکن را در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی دانست و گفت: تسهیلات این بخش از 25 میلیون تومان به 40 میلیون تومان افزایش یافته و بخشی هم که مربوط به نیازمندان است، کمک های بلاعوض از حساب 100 صورت می گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: 2500 واحد مسکونی روستایی و شهر‌های زیر 25 هزار نفر در دستور کار استان است.

به گفته وی، تاکنون صاحبان هزار و 58 واحد مسکونی روستایی استان برای دریافت وام به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی بهسازی بقیه واحد‌های مسکونی نیز تا سه ماه آینده آغاز شود.

وی خواستار استقبال مردم از این تسهیلات شد و افزود: بهترین عملکرد در زمینه بهسازی مسکن روستایی مربوط به شهرستان های دشتی، دشتستان و گناوه است، اما در عسلویه، جم و دیلم استقبال موردنظر نداشته ایم و بعضا ناچاریم اعتبارات را به شهرستان های دیگر که متقاضی دارد انتقال دهیم.

حیدری بریدی تصریح کرد: با 2300 پروژه مسکن ملی و 2300 مسکن روستایی، استان باید با کمک بانک ها و مشارکت مردم مجموعا 4800 مسکن طی دو سال به نتیجه برساند که قطعا می تواند به تعادل مسکن در استان کمک نماید.

افزایش 7 برابری سهمیه قیر استان

وی با اشاره به اینکه سهمیه قیررایگان برای آسفالت معابر روستایی استان طی سال گذشته 7 برابر افزایش داشته، افزود: این سهمیه در یکسال گذشته به 70  میلیارد تومان رسیده و عملیات آسفالت بیش از 200 کیلومتر از معابر روستایی استان بوشهر آغاز شده که در سنوات گذشته بی سابقه بوده است.

بهره‌برداری از ۱۵۴ طرح در حوزه عمران روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: همزمان با هفته دولت 154 طرح در حوزه عمران روستایی با سرمایه‌گذاری 22 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

حمید حیدری بریدی با اشاره به افتتاح 713 طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در هفته دولت افزود: از هزار 578 واحد مسکن روستایی در دست ساخت، 713  طرح آن در هفته دولت افتتاح می‌شود.

وی افزود: به منظور تامین مسکن معلولان هم طبق ابلاغ ملی، 92 واحد سهمیه استان بوشهر بوده که کار ساخت همه آن‌ها به پایان رسیده است.

-->