پویاسامانه

کد خبر : 280130 تاریخ ثبت : 1398/6/3 15:51 نظرات تایید شده : 0

همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای طرح هادی هستند

همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان بوشهر دارای طرح هادی هستندخلیج فارس: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان بوشهر دارای طرح هادی هستند.

به گزارش «خلیج فارس به نقل از مهر؛ حمید حیدری بریدی صبح یکشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در هفته دولت امسال ۱۵۴ پروژه بنیاد مسکن استان بوشهر با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: سهم استان در زمینه بهسازی معابر روستایی پنج میلیارد تومان بود که با تلاش صورت گرفته آن را به ۳۵ میلیارد تومان رساندیم و با همکاری دهیاری‌ها ۷۰ میلیارد تومان پروژه اجرایی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر ادامه داد: با همکاری نمایندگان جنوب استان و دشتی و تنگستان از محل اعتبارات نفت با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان تفاهم‌نامه‌هایی برای اجرای ۶۶ پروژه در استان بوشهر در حوزه معابر روستایی منعقد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن عابر روستایی بیان کرد: با اعتبار ۳۹ میلیارد تومان نسبت به بهسازی هزار و ۵۷۸ واحد در استان اقدام خواهد شد که ۷۱۳ پروژه در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حیدری بریدی از بهسازی و نوسازی دو هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی استان بوشهر در قالب طرح ویژه بهسازی خبر داد و اضافه کرد: تاکنون هزارو  ۸۵ واحد به بانک عامل معرفی شده است.

مقاوم سازی ۵۲ درصد مسکن روستایی

وی با بیان اینکه ۵۲ درصد از واحدهای مسکن روستایی استان بوشهر تاکنون مقاوم‌سازی شده است، خاطرنشان کرد: بوشهر یکی از شش استان برتر در حوزه فنی و اجرایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: در قالب طرح اقدام ملی نیز دو هزار و ۳۰۰ واحد به ما ابلاغ شده است که ۲۵۰ واحد در هفته دولت کلنگ‌زنی می‌شود و این واحدها طی دو سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد از روستاهای استان بوشهر دارای سند مالکیت هستند، ادامه داد: برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز کار به ما واگذار شده است که روند کندی دارد و تلاش داریم کار را شتاب دهیم.

حیدری بریدی افزود: برای ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر نیز تلاش خوبی صورت گرفته است و تاکنون ۹۲ واحد مسکن برای این خانواده‌ها ساخته شده است.

وی با بیان اینکه در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان حداقل یک فاز طرح هادی اجرا شده است، ادامه داد: در برخی از روستاها نیز طرح هادی در سه یا چهار فاز اجرا شده و این طرح کامل شده است.

-->