پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3989812 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1485172
کد خبر : 278213 تاریخ ثبت : 1398/5/23 17:32 نظرات تایید شده : 0

حجم مبادلات تجاری ایران و هند به ۳۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

حجم مبادلات تجاری ایران و هند به ۳۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابدخلیج فارس: براساس چشم انداز ترسیمی حجم مبادلات تجاری ایران و هند باید به ۳۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در بوشهر گفت: پارسال در مجموع حجم مبادلات تجاری ایران ۱۸ میلیارد دلار گزارش شده که این مقدار  به مراتب ظرفیت زیادی برای افزایش دارد.

محمد حق بین قمی افزود: در جمهوری اسلامی ایران همه چیز برای تبادلات تجاری با هند مهیاست و ما همواره هند را یکی از حوزه های کاری و تجاری خود می دانیم.

وی یادآور شد: با توجه به تحریم های هوشمند  کار سخت تر شده و اکنون جنگ اقتصادی است و در چنین شرایطی باید شبانه روزی فکر چاره و راهکار برای عبور از موانع باشیم.

حق بین قمی ادامه داد: باید با پیدا کردن راه های عبور زمینه خرید و فروش کالا بین ایران و هند فراهم شود.

وی گفت: در این راستا راه اندازی خط کشتیرانی بین بوشهر و هند نیز به درخواست فعالان اقتصادی استان بوشهر مطرح  شده که باید در تعامل با طرف هندی زمینه تحقق این مهم فراهم‌ شود.

وی اظهار کرد: ایران همواره با هند رابطه خوب و رو به توسعه ای داشته که چنین سابقه ای ظرفیتی برای توسعه بیش از پیش حجم مبادلات تجاری محسوب می شود.

حق بین قمی یادآور شد: در ایران و بویژه استان بوشهر تولیدات کشاورزی از جمله خرما و از طرف هند اقلامی از جمله برنج و چای ظرفیت های ارزشمند برای توسعه مبادلات تجاری این دو کشور محسوب می شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر نیز گفت: این منطقه پنج هزار هکتار زمین با قابلیت استفاده برای صنایع مختلف دارد که می تواند مورد استقبال سرمایه گذاران خارجی از جمله هندی ها قرار گیرد.

حسین نامور افزود: اکثر این محدوده متصل به دریا است و به طور طبیعی می تواند مزیت های زیادی داشته باشد.

وی یادآور شد: در زمینه تولید خودرو نیز با توجه به معافیت های منطقه ویژه استان بوشهر یک ظرفیت ارزشمند است.

رئیس انجمن خرما استان بوشهر گفت: هند با واردات سالانه ۵۰۰ هزار تن خرما از بزرگ وارد کنندگان این محصول در جهان است.

نادر خدادای افزود: هند از شهریور پارسال تا مرداد امسال حدود ۱۵۷ هزارتن خرما از ایران وارد کرده که تنها پنج هزار تن آن سهم استان بوشهر است.

وی ادامه داد: با توجه به بالا بودن تعرفه صادرات این محصول به هند کاهش تعرفه می تواند زمینه ساز افزایش حجم صادرات خرمای ایران به هند شود.کلمات کلیدی خبر : محمد حق بین قمی